12.08.2023 21:19
TSC iščupao pobedu pred revanš sa Bragom, Voždovac vezao treći superligaški remi MN Press

Fudbaleri TSC-a u pobedničkom raspoloženju dočekuju revanš meč trećeg kola kvalifikacija sa Bragom, mada su morali da potroše dosta vremena i energije da bi iščupali tri boda protiv Radničkog 1923 - 1:0, dok su njihove kolege iz Voždovca u duelu sa Radnikom nastavile seriju remija u novoj sezoni Mozzart Bet Superlige Srbije - 1:1.

Tim iz Bačke Topole imao je više od igre, kao i veći broj prilika od Kragujevčana, ali je "trokirao" na polju realizacije, pa je tek u 85. minutu uspeo da probije odbranu gostiju. Jedan, ali zlata vredan pogodak postigao je Saša Jovanović, pošto je na asistenciju rezerviste Marka Rakonjca naneo treći vezani poraz Šumandincima.

Beogradski "zmajevi" su takođe bili na ivici provalije, gde ih je Radnik bacio već u 4. minutu, kada su Petar Krunić i Borko Duronjić duplim pasom prevarili čuvare, a onda drugi pogodio dalji ugao Katićeve mreže. Držao se Radnik dugo posle toga, ne dozvoljavajući Beograđanima da probiju defanzivu bez ijedne kapitulacije do ove večeri.

Na žalost, na to ju je naterao igrač Surduličana, pošto je Mateja Stojanović umesto da izbaci loptu savldao svog golmana.