Čukarički zadržao maksimalan učinak, Tošić heroj "brđana" protiv Radničkog 1923

Autor: Kosta Simetić

06.08.2023 19:14
Čukarički zadržao maksimalan učinak, Tošić heroj "brđana" protiv Radničkog 1923 MN Press

Fudbaleri Čukaričkog slavili su u gostima protiv Radničkog iz Kragujevca 2:1 (0:0) u drugom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Nakon porpilično dosadnog prvog poluvremena, u drugom je usledilo mnogo više uzbuđenja.

Vođstvo ekipi sa Banovog brda doneo je jedan od najboljih fudbalera ovog tima, Marko Docić u 57. minutu kada je direktno iz slobodnog udarca zatresao mrežu rivala, ali je Radnički imao spreman odgovor.

Svega četiri minuta kasnije izjednačenje domaćinima doneo je Žofri Činedu i tako ulio nadu svojoj ekipi da može da uzme skalp favoritu.

Ipak, igrao se 69. minut kada je Bojica Nikčević proigrao Nemanju Tošića koji je pogodio u tako, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Čukarički je ovom pobedom uz Zvezdu jedina ekipa sa maksimalnim učiunkom nakon dva kola, dok je Radnički i dalje bez bodova.