20.07.2023 19:50
Severina dvostruki strelac na debiju: Partizan savladao Mladost GAT u prijateljskoj utakmici FK Partizan

Fudbaleri Partizana su iza zatvorenih vrata sportskog centra Teleoptik u Zemunu u prijateljskoj utakmici savladali Mladost GAT rezultatom 3:1 (3:1), a dvostruki strelac bio je novi fudbaler crno-belih, Ksander Severina.

Već u devetom minutu bilo je 1:0, kada se u strelce već na startu svog debitantskog nastupa u crno-belom dresu upisao Ksander Severina. Samo desetak minuta kasnije poklekla je odbrana crno-belih predvođena Svetozarom Markovićem i Mihajlom Ilićem, a to je iskoristio Kokanović.

U 35. minutu, crno-beli su opet poveli, a ponovo je mrežu tima iz Novog Sada zatresao Severina. Već u 40. minutu, Kristijan Belić je dodatno povisio rezultat. U drugom poluvremenu rezultatskih promena nije bilo.

Do početka nove sezone, crno-bele očekuje još duel protiv Mladosti iz Lučana.

Početni sastavi:

Partizan: Popović - Filipović, Ilić, Marković, Antić - Šćekić, Belić - Trifunović, Severina, Natho - Pavlović

Mladost GAT: Elesin - Jezdović, N. Ilić, Drobnjak, Kerkez - Popović, Balabanović - Kovačev, F. Ilić, Kokanović  - Vujaklija