pre 30 minuta 00: 07
Saigrač Nikole Jokića završio NBA epizodu: Litvanac na pragu povratka u Evropu
Denver se odrekao usluga Jonasa Valančijunasa, koji bi posle 14 godina u NBA ligi mogao da se vrati na evropske parkete.
FK Železničar Pančevo
Železničar iz Pančeva je danas predstavio četvrto pojačanje, ali sa velikom nadom da će biti i kapitalno u evropskim bitkama. Za rekordni transfer kluba sa Tamiša od 500.000 evra stigao je iz Đenove nigerijski napadač Dejvid Ankeej Akpan (24) sa kojim je potpisan trogodišnji ugovor.
Ankej je za 2,5 puta nadmašio dosada najveći transfer "dizelke" od 200.000 evra koliko je Amadori bio plaćen Simao Pedro. Stasiti Nigerijac (191 cm), nije se naigrao od dolaska iz Šerifa u Đenovu 2024. godine. Bio je na pozajmicama Enteli i kiparskoj Krasavi, gde je na 12 mečeva u prolećnom delu upisao go, i asistenciju. Ipak, igre u Šerifu, posebno Evropi, su ga i odvele u Seriju A, a ostale kao zalog za dolazak u Pančevo.
"Srećan sam što sam ovde. Želim da budem najbolja verzija sebe u ovom klubu, da pomognem ekipi da napreduje i da kroz to napravim sledeći korak u svojoj karijeri. Sebe bih opisao kao brzog igrača, agresivnog na terenu i kao napadača koji postiže golove. Moj omiljeni igrač je Samjuel Eto", rekao je Ankej između ostalog na predstavljanju.
Srpski fudbal mu nije stran, naprotiv.
"Kao 18-godišnjak bio sam u Crvenoj zvezdi nekoliko nedelja, ali sam odlučio da odem u švedski Hamarbi. Tamo sam započeo evropsku karijeru", otkrio je Ankej.
Nigerijac je četvrto pojačanje Železničara ovog leta posle Bilija Džija, Nemanje Zarića i Mamanea Amadua Saba.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
13.02.2026 16: 52
Trener Crvene zvezde pred subotnje gostovanje Železničaru (17.00, TV Arena 1 Premium) neće računati na Mirka Ivanića.
14.09.2025 18: 55
Šampion Srbije deklasirao je Železničar 7:1 (4:0) u 8. kolu Mozzart Bet Superlige.
14.09.2025 18: 54
Šampion Srbije deklasirao je ekipe iz Pančeva 7:1 (4:0) u meču 8. kola Mozzart Bet Superlige.
26.02.2025 18: 01
Večiti derbi je u prošlosti, a sada je vreme za nove izazove lidera na tabeli. Crvena zvezda, od 16.00 časova u Pančevu, gostuje Železničaru u okviru 25. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
pre 1 sat 22: 53
Ogroman novac se ulaže u sportski objekat koji nikada nije rekonstruisan.
pre 2 sata 22: 28
Iako zvanične potvrde nema, pojedini brazilski mediji pišu da bi Nejmar mogao da završi profesionalnu karijeru.
pre 2 sata 22: 10
Do povratka u Pančevo Železničar će odigrati još jednu proveru protiv Debrecina, ali najjači sastav najverovatnije neće biti na terenu.
Ostavite komentar