pre 41 minut 15: 24
Koliko? Janakopulos ne pita... Obradović dobio najskuplji ugovor u istoriji Evrolige - više je od 10 miliona!
Neverovatna svota...
FK Železničar Pančevo
Samo dan pošto je ozvaničio prvo letnje pojačanje – engleskog štopera Bilija Džija, Železničar je promovisao još jednog novog igrača. U Pančevo je stigao Nemanja Zarić, 21-godišnji vezni fudbaler srpskih korena koji je rođen u Švajcarskoj.
Zarić je potpisao ugovor do 2029. godine sa Železničarom, koji je za njegove usluge platio 55.000 evra. U toku dosadašnje karijere je prošao mlađe selekcije Bazela i Lucerna, u čijem dresu je protekle sezone u razvojnoj ligi upisao četiri gola i dve asistencije na 14 utakmica.
Pored Švajcarskog, Zarić poseduje i pasoše Srbije i Bosne i Hercegovine, a u intervjuu za klupske kanale ističe da je od najranijeg detinjstva bio vezan za fudbal i da je upravo taj sport obeležio njegov život.
"Moj otac je igrao fudbal čitavog života i upravo sam uz njega napravio prve korake. Redovno sam odlazio na njegove utakmice i otkad znam za sebe, fudbal je bio moja najveća ljubav", kaže Zarić, koji pokriva više pozicija u centralnom delu veznog reda.
Sa sedam godina je otišao u akadmeiju Bazela, gde je bio do 14. godine. Nakon toga usledio je odlazak u Lucern.
"Kada sam bio mlađi igrao sam nešto povučenije, više defanzivno. Često su mi govorili da nisam naročito brz, ali sam kroz godine rada postao mnogo eksplozivniji i brži, pa sam vremenom prerastao u ofanzivnijeg igrača. Mislim da je upravo naporan rad zaslužan za to što danas mogu da igram na taj način."
Zarić za sebe kaže da voli da preuzima odgovornost na terenu i da se ne plaši igre pod pritiskom.
"Volim da imam loptu u nogama, brz sam sa loptom i eksplozivan. Uživam u situacijama jedan na jedan i kada imam prostor ispred sebe, volim da krenem napred i sam kreiram akcije. Iako nisam igrač koji postiže veliki broj golova, u poslednje vreme sam uspeo da postignem nekoliko lepih pogodaka", poručio je Zarić koji će u Železničaru nositi broj 22.
Pored fudbalskih kvaliteta, Zarić ističe da mu je veoma važna komunikacija sa saigračima.
"Volim da budem lider na terenu, da razgovaram sa saigračima i da ih motivišem. Kada vidim da nekome ne ide najbolje, trudim se da mu pomognem i podignem ga. Važno mi je da svi zajedno napredujemo."
Na pitanje šta ga motiviše da svakodnevno radi još više, odgovor je bio jasan:
"Uvek se podsetim zbog čega sam počeo da igram fudbal, koji je moj cilj i šta želim da postanem. Moj cilj je da postanem jedan od najboljih igrača na svetu."
Kao najvećeg fudbalskog uzora izdvaja Lionela Mesija.
"Kod Mesija mi se najviše sviđaju tehnika i lakoća sa kojom igra. Način na koji prolazi pored protivnika i rešava situacije izgleda kao da je sve veoma jednostavno".
Iako je veći deo karijere proveo u Švajcarskoj, redovno je pratio dešavanja u srpskom fudbalu.
"Pratio sam reprezentaciju Srbije i Superligu, a gledao sam i dosta utakmica Crvene zvezde. Naravno, upoznat sam i sa rezultatima Železničara, posebno protiv najvećih klubova u zemlji".
Pred Zarićem i Železničarom je sada i evropski izazov protiv portugalske Brage u kvalifikacijama za UEFA Ligu konferencije.
"Braga je izuzetno kvalitetan tim i svi znamo koliko je ozbiljan protivnik. Međutim, fudbal traje 90 minuta i u njemu je sve moguće. Daćemo maksimum na terenu i borićemo se za svaki bod i svaki rezultat."
Za kraj, Nemanja je imao poruku za navijače Železničara.
"Radujem se igranju u Ligi konferencije i Superligi. Pozivam navijače da dođu u što većem broju, da nas podrže i da zajedno uživamo u sezoni koja je pred nama", zaključak je novog fudbalera Železničara.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
02.06.2026 19: 57
Turbulentan period je pred Partizanom, a jednako je turbulentno i leto pred klubom, koji će pokušati da sastavi kompetentnu ekipu nakon sezone u kojoj su crno-beli završili na trećem mestu u Mozzart bet Superligi Srbije.
25.04.2026 17: 06
Crvena zvezda aktivno radi na povratku u Ligu šampiona...
22.04.2026 08: 08
Zvezda za overu titule, "dizelka" za istorijski iskorak ka Evropi.
17.04.2026 14: 06
Zasigurno bi predstavljao ozbiljno pojačanje
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 15h
pre 3 sata 12: 09
Ređaju se otkazi u susret Evropskom prvenstvu za fudbalere do 19 godina.
pre 6 sati 09: 14
Srpski fudbaler i njegova ekipa preživeli pakao plej-ofa i vratili se u špansku fudbalsku elitu.
pre 17 sati 22: 25
Novo pojačanje Porto, mladi norveški vezista Eirik Granas, stigao je u portugalski klub kao jedan od najperspektivnijih igrača svoje generacije.
pre 19 sati 21: 05
Slavni madridski klub oglasio se nakon što su mediji objavili da bi na "Santjago Bernabeu" mogao da stigne krilni napadač Bajerna
Ostavite komentar