Napredak nastavio sa porazima: Nikčević iz penala doneo bodove Novom Pazaru

Izvor: Arena sport

18.02.2023 18:56
Napredak nastavio sa porazima: Nikčević iz penala doneo bodove Novom Pazaru MN Press

Fudbaleri Napretka zabeležili su treći uzastopni poraz u nastavku sezone, i već osam utakmica su bez pobede u Mozzart bet Superligi Srbije. Novi Pazar je iz Kruševca odneo čitav plen pogotkom Bojice Nikčevića iz penala u 80. minutu.

Kod pobedonosnog pogotka gostiju najveće zasluge pripadaju Andriji Majdevcu. Napadač Novopazaraca bio je u prodoru po levoj strani, prošao pored Nemanje Đekovića, krenuo da dribla i Stefana Jovanoviča koji ga je oborio u kaznenom prostoru.

Dosuđen je jedanaesterac, realizoavo ga je Nikčević za konačnih 1:0 i sedmi osvojeni bod svog tima u minula tri kola.

U prvom delu domaćin je imao šansu nakon centaršuta Bastajića sa leve strane. Lopta je preletela golmana Kljajića, a Bojan Matić nije dobro reagovao glavom pred praznom mrežom.

Malo kasnije uzvratili su gosti preko Miloša Filipovića, njegov volej odbranio je golman Kruševljana Vladimir Savić.

Šansu utakmice za domaćina nije realizovao Nebojša Bastajić u 73. minutu. Posle gužve u protivničkom šesnaestercu sa tri metra je loptu poslao preko gola.