pre 1 sat 00: 36
Novac za koji mnogi ne znaju: Svakom NBA igraču pripalo 385.000 dolara
Džejlen Klark otkrio je da je svaki NBA igrač ove godine dobio po 385.000 dolara od zajedničkih prava, bez obzira na svoju popularnost.
Desetkovani povredama, ali čvrsto rešeni da konačno upišu drugu prvenstvenu pobedu, fudbaleri Napretka će sutra gostovati ekipi Novog Pazara na jednom od najnezahvalnijih terena za igru i borbu za bodove.
Uprkos velikim kadrovskim problemima, šef stručnog štaba Radoslav Batak poručuje da ekipa u Novi Pazar putuje sa jasnim ciljem – verom u trijumf i odlučnošću da ga izbori.
"Od dolaska u Kruševac, svake nedelje bar dvojica prvotimaca budu povređena. Ta negativna tradicija, nažalost, se nastavlja. Posle poslednje utakmice ostali smo bez Bastajića i Vulića, dok Bukorac ima četvrti žuti karton. Praktično tri kapitena ne putuju u Novi Pazar. Isto važi i za Tošeskog, koji je bio u odličnoj formi. Od ranije je van stroja Bogdanovski, posle teške povrede, što je ogroman udar na roster", ističe Batak.
Sutrašnji rival, naglašava on, jeste kvalitetan i blagi favorit, posebno imajući u vidu trenutnu situaciju, ali daleko od toga da je nedodirljiv. Vremenski uslovi biće dodatni izazov.
"Ne igraju imena. Ko bude više želeo pobedu i ko se bolje adaptira na teške uslove – a u Pazaru već pada sneg, najavljen je i za sutra – biće u prednosti. Čeka nas borbeni domaćin koji gaji direktan fudbal, ali neka naša prethodna izdanja daju nam za pravo da verujemo. Moramo da damo sve od sebe i da napokon osvojimo ta tri boda. Nije floskula, već iskrena vera u pobedu. Osim povređenih, ostali su spremni. Vratio se i Šarić posle dvonedeljne pauze – nije još u punom ritmu, ali je fokusiran da pomogne ekipi", poručuje šef struke.
Atmosfera u svlačionici, uprkos problemima, ostala je stabilna i pozitivna. Potvrđuje to i Lazar Zličić, koji ističe da tim u Pazar putuje sa samopouzdanjem.
"Dobro smo trenirali tokom prethodne nedelje i idemo spremni u Novi Pazar. Atmosfera je odlična i smatram da imamo čemu da se nadamo. Mislim da nijedna ekipa u Ligi nije toliko bolja od druge i uveren sam da možemo ravnopravno da se nosimo sa njima. Oni imaju dodatni pritisak jer igraju pred punim tribinama, a kada ne krene kako treba, nije lako nositi dres Novog Pazara. To možemo da iskoristimo i okrenemo utakmicu u svoju korist. Želimo da do zimske pauze osvojimo što više bodova", poručuje Zličić.
Bez obzira na sve udare i izostanke, tim poručuje vera, borba i energija biće ključ u jednom od najzahtevnijih gostovanja u sezoni.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
25.06.2024 18: 42
Iskusni napadač je došao iz Novog Pazara, gde je u prethodnoj sezoni odigrao 32 prvenstvene i dve kup utakmice. Postigao je pet golova i upisao šest asistencija. Pokriva obe krilne pozicije, ali igra i centralnog napadača
25.02.2024 18: 36
Fudbaleri Napretka bili su sigurni na domaćem terenu i u Kruševcu pobedili Novi Pazar 3:1 (3:1) u 22. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.
18.07.2026 22: 01
U narednom kolu Radnički 1923 igra protiv Železničara, dok će Novi Pazar u goste Lučancima.
15.07.2026 17: 08
Reprezentativac Srbije radiće sa prvotimcima na Atletskom stadionu u sklopu priprema ekipe za duel sa Radničkim 1923
pre 1 sat 00: 16
Novi dres Torina nije samo omaž River Plati. Iza čuvene crvene trake nalazi se priča o tragediji, solidarnosti i prijateljstvu dugom 77 godina.
pre 2 sata 23: 26
Navijači Totenhema odmah su dobili odgovor na pitanje zbog čega je klub odobrio veliki letnji transfer Mateuša Fernandeša od 85 miliona funti.
pre 2 sata 23: 12
Bolji iz duela Železničar - Braga igra protiv pobednika Nefiči - Dinamo Minsk.
pre 2 sata 23: 04
Revanš meč u Bragi igra se 30. jula u 21.00.
Ostavite komentar