pre 14 minuta 11: 41
Tragedija je izbegnuta: Nekadašnji fudbaler Partizana sa porodicom ostao na ulici
Vatrena stihija je sve odnela
Fudbaleri Partizana ušli su sa sitnim, ali bitnim bodovnim plusom u prolećni deo Mozzart Bet Superlige Srbije, ali su vrlo brzo vrh tabele "prepustili" braniocu titule Crvenoj zvezdi, pa njihov večiti rival, posle 25 kola ima čak sedam bodova prednosti.
Ranija iskustva kažu više nego dovoljna za nastavak šampionske dominacije, započete još 2018. godine. Pa, čak i trener crno-belih Damir Čakar svu energiju usmerava na vicešampionsku trku sa Vojvodinom.. Zbog toga smatra jako važnim ishod sutrašnjeg derbija sa trećeplasiranim "lalama", u Novom Sadu (18.00, TV Arena 1 Premium).
"Matematički nije gotovo ništa, ako ćemo pričati realno. Moramo da se skoncentrišemo na utakmicu, derbi je kola, jako biran i za nas i Vojvodinu. Odrediće i našu i njihovu sudbinu. Četiri boda smo ispred njih, u slučaju pobede idemo na sedam bodova, neke će se stvari sigurno iskristalisati. Nemamo drugi izbor sem da idemo na pobedu. Ne može niko to da nam oduzme", rekao je bivši fudbaler "parnog valjka" dan pred put u "srpsku Atinu".
Partizan je vezao dva poraza, pa nije u najboljem raspoloženju pred duel sa Vošom, mada ni njoj ne ide u zadnje vreme. A naslednik smenjenog Nenada Stojakovića veoma ceni rivalske igrače, kao i kolegu Miroslava Tanjgu.
"Jesmo u teškoj situaciji. Radim više na psihološkoj pripremi, želim da skinem teret sa njih. Da preuzmem maksimalnu odgovornost, tu sam čovek koji je najodgovorniji što se struke tiče. Ako postoji bilo kakva negativna energija, ili pritisak, da ga ja preuzmem. Od njih želim samo da izađu na teren i budu pravi.
Svi neki parametri govore da to nije u pitanju, da nismo nespremni. Da li je to u pogrešnom trčanju, ja to ne znam. Nadam se i želim da odigramo utakmicu od prvog do 90. minuta, kao što smo igrali protiv OFK Beograda. Nismo u dobroj seriji - ni mi ni oni. Očekujem dobru utakmicu. Radi se o dve izuzetne ekipe, koje su druga i treća na tabeli. Očekujem pravi istinski derbi. Pa ćemo da vidimo šta će da bude...", smatra Čakar.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
14.04.2026 12: 18
Samo je pitanje trenutka kada će se dogoditi.
09.04.2026 10: 22
U redovima crno-belih, u aktuelnoj sezoni mnogo je više crnog.
30.03.2026 18: 02
Zbiljić je na panelu "Klupski sport kao generator rasta" objasnio zašto je Mihailo Ivanović, koji sada igra za Milvol, morao da ide na pozajmicu u Sampdoriju.
23.03.2026 19: 03
Kako se sezona bliži kraju, neke stvari psotaju jasnije.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 13h
pre 15 minuta 11: 41
Vatrena stihija je sve odnela
pre 1 sat 10: 22
I navijači su poslali jasnu poruku rukovodstvu kluba
pre 2 sata 09: 13
NAvijači su ovuvest sa nestrpljenjem iščekivali.
pre 3 sata 08: 51
Meč sa "Karađorđa" pratiće i u Ljutice Bogdana
Ostavite komentar