(KRAJ) Partizan opravdao ulogu favorita protiv Kragujevčana u Beogradu

14.05.2023 21:15
(KRAJ) Partizan opravdao ulogu favorita protiv Kragujevčana u Beogradu MN Press

Fudbaleri Partizana dočekuju kragujevački Radnički u susretu petog kola plej-ofa Superlige. Meč iz Humske počinje u 19:30 (Arena 3 Premium), a tok utakmice i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

Crno-beli zaostatku sedam bodova za ekipom TSC koja je u subotu bila bolja od Voždovca, odnosno Čukaričkog koji je savladao Novi Pazar, pa je osvajanje tri boda imperativ za tim trenera Igora Duljaja kako bi i dalje ostali u igri za plasman u Ligu šampiona.

PARTIZAN - RADNIČKI 1923 2:1 (1:1)

Stadion Partizana, Beograd  Sudija: Tomić Pavle

Partizan: Popović - Filipović, Saničanin, Vujačić, Urošević - Kolorado, Pantić - Jović, Natho, Menig - Gomeš

Radnički: Leković - Miličić, Pecelj, Ivanović, Mitrović - Srnić, Krajišnik - Milunović, Čolović, Đurić - Vidosavljević

(UŽIVO) Partizan - Radnički 1923

14.05.2023. 21:23

90. MINUT: Opsada gola Partizana, još tri minuta do poslednjeg zvižduka

Kragujevčani su krenuli na sve ili ništa. U poslednja dva minuta konstantno vrše pritisak na poslednju liniju odbrane crno-belih. Pokušavaju iz prekida, preko bokova, ali nemaju rešenja za bedem beogradskog tima. Partizan se odlično brani i samo se čeka poslednji zvižduk. Sudija je produžio utakmicu na tri minuta.

14.05.2023. 21:14

81. MINUT: Crno-beli čuvaju rezultat u Humskoj

Da je pogodak Dijabatea priznat, verovatno bi sve bilo rešeno u Humskoj. Ovako je ostalo još 10ak minuta nade za Kragujevčane, koji pokušavaju da se oslobe pritiska crno-belih, ali bez velikog uspeha. Domaćin je sve agresivniji na polovini Radničkog, konstantno napada, međutim nema puno posla za Lekovića.

14.05.2023. 21:03

71. MINUT: Nova prilika za crno-bele, Jović u centru pažnje

Partizan je imao novu šansu da postigne pogodak. Jović je lepo prošao po boku i šutirao u dalji ugao golmana Radničkog, ali je lopta prošla tik pored stative.

14.05.2023. 21:00

65. MINUT: Dijabateov gol poništen zbog ofsajda

Tek što je ušao u igru Dijabate je postigao gol za Partizan, ali je on poništen zbog malog ofsajda. Sudija je ipak odlučio da se konsulutuje sa VAR sobom. Čeka se odluka. Ofsajd. Poništen je gol napadača crno-belih.

14.05.2023. 20:49

56. MINUT: Partizan vodi 2:1, Rikardo vraća prednost crno-belima

Rikardo donosi novu prednost Partizanu posle prekida. Loptu je u kazneni prostor Kragujevčana ubacio Pantić, a najviši u skoku bio je napadač crno-belih. 2:1 za domaćina.

14.05.2023. 20:44

50. MINUT: Milosavljević stavlja Popovića na muke

Drugo poluvreme počelo je znatno uzbudljivije. Partizan je najpre imao nekoliko povoljnih prilika, a sada su i Kragujevčani pokazali inicijativu. Milosavljević se našao u centru pažnje, pošto je prethodno pretrčao ceo teren i sa ivice kaznenog prostora rivala izgradio poziciju za šut, ali je njegov pokušaj u bliži ugao Popovića, bio slab.

14.05.2023. 20:40

46. MINUT: Partizan krenuo u ofanzivu

Za razliku od prvih 45 minuta, drugo poluvreme počelo je sa većim intenzitetom. Partizan je odmah krenuo u ofanzivu i stvorio nekoliko povoljnih prilika. Najpre je Natho imao solidan pokušaj, koji je bio izblokiran, da bi u nastavku akcije pokušao i Menig, ali je lopta pogodila u spoljni deo mreže, ostaje 1:1.

14.05.2023. 20:30

Kraj poluvremena: 1:1 u Beogradu

Do 40. minuta nije bilo uzbuđenja u Humskoj, da bi u finišu poluvremena videli dva gola. Prvi je postigao Menig na asistenciju Uroševića, da bi samo pet minuta kasnije Milunović izjednačio posle greške odbrane crno-belih.

14.05.2023. 20:19

44. MINUT: Brz odgovor Kragujevačana, Milunović izjednačio u Beogradu - 1:1

Tek što je Partizan poveo u Humskoj, Radnički je ekspresno izjednačio golom Milunovića. Napadač kragujevačkog tima ostao je sam na drugoj stativi, posle centrašuta iz ugla, a "poklon" je oberučke prihvatio fudbaler gostujućeg tima.

14.05.2023. 20:15

40. MINUT: Partizan vodi 1:0, strelac Menig

Partizan je poveo u Humskoj golom Meniga u 40. minuti. Prethodno je Urošević poslao loptu Holanđaninu na vrhu kaznenog prostora, odakle je Menig preciznim udarcem matirao nemoćnog golmana Kragujevčana.

14.05.2023. 20:09

32. MINUT: Milunović zapretio Partizanu

Bledu predstavu u Humskoj prekinuli su na kratko Kragujevčani. Naime, loptu sa boka Milunović je lepo zahvatio glavom, nakon što se prethodno izborio za poziciju u kaznenom prostoru Beograđana, ali je njegov pokušaj bio slab. Popović je bez problema intervenisao i otklonio opasnost.

14.05.2023. 20:02

27. MINUT: Bleda predstava obe ekipe

Ništa vredno pomena se ne dešava u Humskoj u ovim trenucima. Crno-beli imaju kontrolu, dugim loptama pokušavaju da pronađu Rikara, ali je centarfor Partizana dobro čuvan. Kada god je došao u situaciju da primi loptu, odbrambeni igrači Radničkog bi ga odmah okružili. Rikardo je maločas dobio i nezgodan udarac na vrhu kaznenog prostora Radničkog, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

14.05.2023. 19:54

20. MINUT: Rikardo gubi korak pred golom Kragujevčana

Prva konkretnija prilika za crno-bele na utakmici. Jović je lepo poslao loptu u prostor u nameri da proigra Rikarda, ali je napadač Partizana ostao kratak u šesnaestercu rivala, ostaje 0:0.

14.05.2023. 19:50

17. MINUT: Bez uzbuđenja u Humskoj

I dalje bez uzbuđenja u Humskoj. Crno-beli vrše pritisak na poslednju liniju rivala, ali nema dovoljno energije pred golom Kragujevčana. Radnički je prepustio inicijativu domaćinu i sudeći prema igri u prvih 15 minuta, šansu će tražiti iz kontre.

14.05.2023. 19:42

8. MINUT: Mirno u Beogradu

Prvi minuti protiču u blagoj inicijativi fudbalera Partizana. Međutim, osim većeg poseda i povremenih pokušaja sa bokova, za sada nema uzbuđenja pred golom gostiju iz Kragujevca.

14.05.2023. 19:33

1. MINUT: Počela je utamica u Humskoj

Počela je utakmica u Beogradu, a loptu sa centra izveli su fudbaleri Radničkog iz Kragujevca.