
pre 5 sati 00: 20
Vreme za paniku? Jokić neće potpisati produžetak ovog leta!
Trostruki MVP će narednog leta ući u poslednju godinu ugovora
Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine odigrače 22. maja na stadionu "Kraljevica" finalni mel Kupa Srbije, a ove večeri dve crveno-bele ekipe će se sastati i u okviru 35. kola Mozzart Bet Superlige (19.00, TV Arena 1 Premium), kao u svojevrnoj "generalnoj prbi" tog duela.
Novosađanima je duel na stadinu "Rajko Miitć" značajniji budući da brane treću poziciju od naleta OFK Beograda i Novog Pazara, dok aktuleni šampion ima ambicuju da nastavi seriju nepobedivosti na svom stadionu.
"Mislim da je Vojvodina dobra ekipa, dobro selektovana. U svakom slučaju dobar su tim, ne bih komentarisao izjavu njihovog trenera, oni sigurno znaju šta žele. Sa druge strane ova utakmica je kao sve druge, prvenstveno meč i fokus nam je samo na sutrašnjem duelu", rekao je trener Crvene zvezde Vladan Milojević, dok je njegov kolega Miroslav Tanjga uoči ovog susreta poručio:
"Naš cilj je da završimo na mestu koje vodi u Evropu, a tu se zakomplikovalo mnogo stvari. Ne idemo u Beograd s namerom da se predamo, već da igramo i da na kraju vidimo šta smo dobro uradili i koji rezultat će da bude. Imamo vetar u leđa posle niza dobrih pobeda. Opet imamo problema sa povredama, nećemo moći da računamo na Njegoša Petrovića, Uroša Nikolića, Đorđa Crnomarkovića, Lazara Nikolića, Bamidelea, a sada nema ni Siniše Tanjge, koji se prilikom radovanja posle gola TSC-u sudario sa saigračem i polomio nos. Ali, ne tražimo alibi, idemo da odigramo muški i da se pokažemo kako dolikuje klubu kao što je Vojvodina."
Pre duela n Ljutice Bogdaan igra se meč između OFK Beograda i Mladosti iz Lučana (16.30, TV Arena sport 7), a nakon njega derbi meč u kojem se sastaju Partizan i TSC (TV Arena 1 Premium).
"Treći put u kratkom periodu igramo protiv TSC-a, sve tri utakmice kod kuće. Dolaze nam posle poraza u Novom Pazaru, očekujem reakciju ekipe. Obe utakmice protiv njih bile su rezultatski slične. Za nas je posebno bila traumatična utakmica u Kupu kada smo posle 24 penala ostali bez plasmana u polufinale. Mi ćemo pokušati da se pripremimo i dođemo do pobede", naglasio je trener Partizana Srđan Blagojević, a strateg gostiju, Slavko Matić je istakao:
"Imamo pozitivno iskustvo protiv Partizana, izbacili smo ih iz Kupa Srbije, ali svaka utakmica nosi svoju priču. Svesni smo da su kod kuće izuzetno motivisani da pobeđuju. Drugi su na tabeli, što dovoljno govori o njihovoj snazi. Na nama je da damo maksimum i pokušamo da dođemo do pobede, jer želimo da se popnemo što više na tabeli. Nada za Evropu još uvek postoji i borićemo se dok god tinja i najmanja šansa. Partizan je čvrsto na drugoj poziciji, ali to ne znači da će biti manje motivisan da nas pobedi i revanšira se za prethodne rezultate. Mi moramo da se fokusiramo na sebe, da damo najbolje i pokušamo da dođemo do pozitivnog, preko potrebnog rezultata. Dokle god postoji i najmanja šansa za izlazak u Evropu, moramo ostati fokusirani i borbeni."
Plej-of
SUBOTA
Radnički 1923 - Novi Pazar 2:3 (1:2)
/Bah 17, Adžić 78 - Adešina 42, Meri 45, Islamović 52/
NEDELJA
OFK Beograd - Mladost (L) 16.30 (AS7)
Crvena zvezda - Vojvodina 19.00 (A1P)
Partizan - TSC 20.00 (A2P)
Mozzart Bet Superliga Srbije, 35. kolo
Plej-aut
SUBOTA
Tekstilac - Jedinstvo Ub 2:3 (1:1)
/Davidović 3, Hadžić 62 - Rakić 21, Denzel 61, Marjanović 73. ag/
NEDELJA
Spartak - Radnički (N) 17.00 (AS1)
PONEDELJAK
Čukarički - IMT 18.00 (A3P)
Železnićar - Napredak 20.00 (A3P)
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
03.11.2024 10: 01
Planirano je bilo da se dve utakmice 14. kola Mozzart Bet Superlige odigraju u subotu, 2. novembra, ali su zbog Dana žalosti usled stravične tragedije u Novom Sadu i one pomerene za nedelju.
20.05.2024 15: 45
Do sada je odigrano 17 finala nacionalnog kupa, a ovo će biti tek peto koje će se igrati van Beograda.
08.05.2024 09: 52
Partizan pod imperativom pobede na gostovanju Napretku (16.00, TV Arena 1 Premium) u 34. kolu plej-ofa Mozzart bet Superlige.
29.04.2024 08: 55
Posle duela u 33. kolu i ishodu mečava Crvena zvezda - TSC, odnosno Partizan - Vojvodina umnogome će zavisiti i rasplet u plej-ofu Mozzart bet Superlige.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 2d
pre 6 sati 22: 59
Fudbaleri Čelsija su se plasirali u finale Svetskog klupskog prvenstva nakon pobede protiv Fluminensea 2:0 (1:0).
pre 6 sati 22: 54
Fudbalerke Švedske pobedile su Poljsku 3:0 (1:0) u drugom kolu Grupe C i sa Nemačkom će odlučivati o prvom mestu.
pre 6 sati 22: 35
Ekipa sa Malte uspešnija na startu kvalifikacija za Ligu konferencije od Velšana.
pre 7 sati 22: 05
Vikingur je poražen od Linkolna 2:3 (2:3) u prvom meču prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
Ostavite komentar