pre 8 minuta 12: 00
"Malo mi za sriću triba"
"Veri difikult to translejt maj frend", rekao je jednom najtrofejniji evropski trener svih vremena.
Crvena zvezda hara srpskim fudbalom poslednjih osam godina, koliko traje njen šampionski niz, ali mnogi se pitaju da li bi bivši prvak Evrope i sveta imao titulu manje da je drugačije završen meč Partizan - Čukarički, 10. aprila 2022. na Banovom brdu.
To jest da je Bojanu Kovačeviću dosuđen crveni karton zbog faula na Rikardu Gomešu, jer bi "parni valjak" imao čoveka više u polju i realno veće šanse da postigne gol u tom jalovom remiju, odnosno zadrži bodovnu prednost u večitoj trci za krunu sa klubom iz Ljutice Bogdana 1.
Nekoliko proleća kasnije, glavni arbitar pomenutog gradskog derbija, Novak Simović, vratio je film na taj događaj u Uskršnjem intervjuu za "Sportski žurnal" i priznao da je pogrešio tom prilikom. Delom utičući na ishod Mozzart Bet Superlige Srbije 2021/22, na čijem kraju je Zvezda imala 100 bodova, a Partizan dva manje.
"Najviše žalim za greškom koja mi se desila na utakmici Partizan - Čukarički. Žao mi je što sam imao priliku da je ispravim preko VAR-a, a nisam je dobio. Odmah posle meča sam imao razgovor sa Aleksandrom Stanojevićem, tadašnjim trenerom crno-belih. Imao je primedbu na to zašto nisam pokazao direktan crveni karton Bojanu Kovačeviću posle prekršaja nad Rikardom", objasnio je Simović.
U razgovoru za jedini sportski dnevnik u zemlji negirao je verbalni sukob sa tadašnjim trenerom crno-belih Aleksandrom Stanojevićem, poslednjim stručnjakom na klupi klua iz Humske, pod čijom palicom je Partizan bio egal sa Zvezdom.
"Neki mediji su preneli da je došlo do svađe, što nema veze sa istinom. Rekao sam mu na poluvremenu da znam da sam pogrešio, ali da na moju veliku žalost ništa nisam mogao da uradim posle toga. Teško mi je sve palo i dan danas žalim zbog te situacije", demantovao je Novak Simović.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
01.01.2026 19: 40
Nekadašnji golman crveno-belih i jedan od junaka dokumentarca o uspehu crveno-belih iz 2014. godine, objasnio kako je trofej promenio stranu Topčiderskog brda.
29.12.2025 18: 51
Na stadionu u Humskoj ukupno je bilo 59.971 gledalac, što je prosek od 8.567 posetilaca.
23.12.2025 12: 41
Partizan, Crvena zvezda i Vojvodina će se boriti za naslov šampiona, većina lige će strahovati za opstanak.
22.12.2025 15: 41
Dejan Stanković ceni večitog rivala, ali zna šta mu je činiti u odbrani titule.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 15h
pre 34 minuta 11: 35
Veliki incidenti dogodili su se oko aerodroma u Tuzli, kada su simpatizeri Hajduka iz Splita organizovali "sačekušu" srpskim navijačima.
pre 13 sati 23: 00
U derbiju 19. kola francuske Lige 1, Olimpik Marsej je na prepunom "Velodromu" odigrao zrelo i sigurno, savladavši Lens sa sigurnih 3:1 i potvrdio ozbiljne ambicije u nastavku sezone. Domaćin je posao završio već u prvom poluvremenu, kada je agresivnim ulaskom u meč slomio otpor gostiju.
pre 13 sati 22: 55
Real Madrid je slavio na teškom gostovanju na "La Keramici" protiv Viljareala, rezultatom 2:0 u meču 21. kola i makar nakratko preuzeo lidersku poziciju u La Ligi, uoči sutrašnjeg meča Barselona.
pre 13 sati 22: 40
Leće i Lacio u slaboj predstavi odigrali bez golova u Seriji A.
Ostavite komentar