srb
• najnovije

01.05.2023 21:00
Sjajna utakmica u Bačkoj Topoli, Partizan nadigrao TSC i održao nade za Ligu šampiona MN Press

Utakmica koja je nosila vrednost Lige šampiona pripala je ekipi Partizana! Izabranici Igora Duljaja prikazali su verovatno i najbolju igru od kada je on trener i zasluženo slavilo protiv TSC-a 3:1 (1:1). Ovim trijumfom vratili su se u trku za elitno evropsko takmičenje.

Od starta su crno-beli krenuli da napadaju i već u 12. minutu poveli preko Rikarda Gomeša. Pre svega veliku grešku na svojoj polovini napravio je Nemanja Stojić, a u nastavku je Nemanja Jović proigrao svog špica koji je loptu poslao iza leđa Veljka Ilića.

Ipak, TSC je odmah pokazao reakciju, sastav Žarka Lazetića želeo je izjednačenje do koga je i stigao već osam minuta nakon primljenog gola. Luka Ilić je izveo slobodnjak sa 20 metara, pogodio stativu, a lopta se od leđa golmana Aleksandra Popovića odbila do Saše Jovanovića koji ju je rutinski poslao u nebranjenu mrežu gostiju.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je bio konkretniji, veliku priliku propustio je Petar Ratkov, a za to je prvo bio kažnjen, pa spašen, budući da je drugi gol Rikarda poništen usled minimalnog ofsajda iskusnog napadača.

Mada ono što je bilo neibežno, dogodilo se već u 48. minutu. Natho je nakon povratne lopte Rikarda sjajno gađao, ali je Ilić uspeo da odbije loptu samo do Jovića koji je zakucao loptu u mrežu.

Konačnih 3:1 postavio je Aleksandar Filipović koji je bio zaboravljen posle kornera, ostao je potpuno sam i bez problema potvrdio pobedu Partizana.

Sudija: Srđan Jovanović
Strelci: Jovanović u 20. za TSC i Rikardo u 12, Jović u 48. i Filipović u 70. minutu za Partizan

TSC: V. Ilić – Antonić (od 79. Krstić), Ćalušić, Cvetinović (od 46. Milosavljević) – Stanojev (od 72. Mirčevski), Stojić, Đakovac, Petrović – L. Ilić (od 79. Radin) – Jovanović, Ratkov (od 72. Vukić).

Partizan: Popović – Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević – Kolorado, Belić (od 80. Fejsa) – Dijabate, Natho (od 64. Pantić), Jović – Rikardo (od 89. Pavlović).

(UŽIVO) TSC - Partizan

01.05.2023. 20:55

KRAJ! Treća pobeda Igora Duljaja na klupi Partizana

Sjajna igra Partizana i zaslužena pobeda koja ih vraća u trku za Ligu šampiona!

01.05.2023. 20:30

70. minut: GOOOL! Filipović precizan za 3:1

Filipović se sjajno snašao u kaznenom prostoru, ostao je sam i zaboravljen, a to je iskoristio na najbolji mogući način.

01.05.2023. 20:36

(VIDEO) TSC - Partizan 1:3

01.05.2023. 20:17

58. minut: Nižu se prilike za TSC

Pokušali su i Đakovac i Ratkov, ali je Popović bio na visini zadatka, ali TSC jasno želi ponovo da izjednači

01.05.2023. 20:08

48. minut: GOOOL! Jović vraća vođstvo Partizanu

Natho je probao iz daljine, golman Ilić uspeo da odbrani, ali je na loptu natrčao Jović i zakucao je u mrežu TSC-a.

01.05.2023. 20:25

(VIDEO) TSC - Partizan 1:2

01.05.2023. 19:50

POLUVEME: Poništen gol Rikarda

Rikardo je uspeo da postigne gol, ali je on bio pomišten usled minimalnog ofsajda napadača crno-belih.

01.05.2023. 19:54

(VIDEO) Poništen gol Rikarda

01.05.2023. 19:43

39. minut: Prečka Rikarda!

Rikardo pogađa prečku! Pobegao je odbrani TSC-a, dobio loptu od Dijabatea, šutirao iz okreta sa sedam-osam metara, ali u prečku.

01.05.2023. 19:36

32. minut: Ratkov propustio ogromnu priliku

Mogao je TSC u potpunosti da preokrene rezultat.

Sjajna akcija koju je započeo Ratkov, lopta mu se vratila, a on dva puta nije uspeo da zatrese mrežu Popovića, koja je prilikom drugog udarca bila u potpunosti prazna.

01.05.2023. 19:22

20. minut: GOOOL! Jovanović iskoristio odbitak

Luka Ilić je pokušao iz slobodnjaka, pogodio je stativu, a lopta se od leđa Popovića odbila do Jovanovića koji nije imao težak zadatak da zatrese mrežu rivala.

01.05.2023. 19:33

(VIDEO) TSC - Partizan 1:1

01.05.2023. 19:14

12. minut: GOOOL! Rikardo pogađa

Vodi Partizan na TSC Areni! Stojić je izgubio loptu, a Jović proigrao Rikarda koji je sjajno pogodio donji levi ugao.

01.05.2023. 19:24

(VIDEO) TSC - Partizan 0:1

01.05.2023. 19:00

1. minut: Počeo je meč

Počela je utakmica na TSC Areni, sa centra su krenuli fudbaleri domaćina.

01.05.2023. 18:14

Žarko Lazetić misli da je ovo veliki ispit za njegove izabranike

"Iza nas je fantastična utakmica protiv Čukaričkog. Velika je stvar kako smo igrali i način na koji smo uspeli da dođemo do pobede. To nam mnogo znači u pripremi za predstojeću utakmicu. Naravno, moraćemo da budemo izuzetno oprezni, pogotovo što Partizan dugo nije pobedio i smatram da to može biti veliki problem za nas. Znam da Partizanu ne prija pozicija u kojoj se nalaze i da je Rikardo nervozan što ne daje golove. Imali su mnogo više bodova i od nas i od Čukaričkog, Partizanovo trenutno mesto na tabeli je potpuno neverovatno. Ponovio bih da mi u ovom momentu živimo svoj san i želimo da on što duže potraje"

01.05.2023. 18:13

Igor Duljaj pred duel sa TSC-om

"Nama je svaka utakmica pritisak. Igramo protiv ekipe, koja igra odličan fudbal, imaju odličnog trenera koji je uspeo da sprovede svoje ideje. Igraju napadački fudbal, dosta kvalitetnih igrača u ekipi, Đakovac, Jovanović, Ratković, Vukić, Ilić, odličan tim koji se odlično uklopio, tako da su zasluženo na drugom mestu".