(KRAJ) Crvena zvezda - Čukarički (4:0): Spajić se na debiju upisao u strelce

Autor: Mateja Petković

30.04.2023 18:50
(KRAJ) Crvena zvezda - Čukarički (4:0): Spajić se na debiju upisao u strelce MN Press

Crvena zvezda je na svom stadionu rutinski pobedila Čukarički 4:0 (2:0) u okviru trećeg kola plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije. Golove za domaćina postigli su Kings Kangva, Marko Rakonjac, Stefan Mitrović i Uroš Spajić.

Crvena zvezda – Čukarički 4:0 (2:0)

Stadion: Rajko Mitić
​Sudija: Andrija Stojanović

Strelci: Kangva u 6, Rakonjac u 19, Mitrović u 79. minutu i Spajić u 90. minutu

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – L. Nikolić, Eraković (74. Spajić), Milunović (46. Leković), Azarov – Mijailović, Kangva (70. Prucev) – Bukari (66. N. Mituljikić), Ivanić, Mitrović – Rakonjac (70. Srnić).

ČUKARIČKI (4-2-3-1): Belić – Rogan (70. Koloni), Drezgić, Sarafimović, Gajić – Kovač (16. Miladinović), Sisoko – Ivanović, Ovusu (70. Tomović), Adžić (59. Lučić) – Badamosi (70. Spasojević).

Mozzart Bet Superliga Srbije, 33. kolo plej-of

Novi Pazar - Radnički 1923 0:1 (0:0)
/Zorić 68/

Vojvodina - Voždovac 2:0 (1:0)
/Čumić 30, Baraj 80/

Crvena zvezda - Čukarički 17.00 (TV Arena 1 Premium)

TSC - Partizan 19.00 (TV Arena 1 Premium)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Čukarički

30.04.2023. 18:54

90. minut: Gol! Uroš Spajić pogađa za 4:0

Tek deset minuta po ulasku u igru, Uroš Spajić se upisao u strelce. Odlično se snašao defanzivac domaćina i na veoma atraktivan način je postavio konačan rezultat 4:0.

30.04.2023. 18:41

79. minut: Gol! Mitrović rešio pitanje pobednika

Imao je sreće brzonogi napadač Crvene zvezde da mu se lopta odbije posle centaršuta Jegora Pruceva. Mitrović je taj poklon iskoristio i levom nogom sproveo loptu u mrežu za 3:0.

30.04.2023. 18:40

77. minut: Pokušaj Stefana Mitrovića

Mirko Ivanić je imao odličnu priliku da uposli Jegora Pruceva, ali ju je propustio, te se opredelio za Stefana Mitrovića, koji je šutirao daleko preko gola.

30.04.2023. 18:37

74. minut: Uroš Spajić upisao prve minute

Iskusni defanzivac, Uroš Spajić, u igru je ušao u 74. minutu umesto Strahinje Erakovića, što je bio njegov prvi nastup od dolaska u klub.

30.04.2023. 18:26

63. minut: Prečka Rakonjca

Strelac drugog gola za domaćina, Marko Rakonjac, je u 63. minutu imao fantastičan pokušaj kada je snažno raspalio sa distance, ali je pogodio samo okvir gola.

30.04.2023. 18:22

59. minut: Atraktivan pokušaj Adžića

Samuel Ovusu je proigrao bivšeg igrača Crvene zvezde, Luku Adžića, koji je odlično šutirao sa levog boka, ali je lopta prošla malo pored leve stative.

30.04.2023. 18:17

54. minut: Najbolja prilika za Čukarički, Leković zaustavio Ivanovića

Uroš Miladinović je na sjajan način uposlio Đorđa Ivanovića, koji je uspeo da proturi loptu pored Milana Borjana, ali je na gol liniji intervenisao Stefan Leković.

30.04.2023. 18:11

48. minut: Ivanić propušta odličnu šansu

Kings Kangva je poslao loptu na drugu stativu, odakle je šutirao Mirko Ivanić, ali nije bio dovoljno precizan, te je lopta završila pored gola.

30.04.2023. 18:01

Jubilarna 100. utakmica za Strahinju Erakovića i Srđana Mijailovića

30.04.2023. 17:50

Poluvreme

Crvena zvezda nakon prvih 45 minuta igre vodi protiv Čukaričkog sa 2:0 golovima Kingsa Kangve i Marka Rakonjca.

30.04.2023. 17:48

45. minut: Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu

Sudija Andrija Stojanović je odlučio da prvo poluvreme produži 120 sekundi.

30.04.2023. 17:43

37. minut: Azarov "požuteo" kako bi zaustavio Ovusua

Kings Kangva je bio neoprezan i poslao je veoma nezgodnu loptu ka Irakliju Azarovu. Samuel Ovusu je prvi stigao do nje i krenuo direktno ka golu Milana Borjana, ali je Azarov napravio faul i prekinuo napad Čukaričkog, što ga je koštalo žutog kartona.

30.04.2023. 17:31

28. minut: Nova šansa za Rakonjca, Zvezda opseda gol Čukaričkog

Strelac drugog gola za domaćina je imao priliku da ponovo zatrese mrežu, ali je Nemanja Belić odbranio njegov udarac. Deluje da je Čukarički u ozbiljnom problemu, pošto se 90 odsto igre odvija pred golom tima u crnoj opremi.

30.04.2023. 17:27

VIDEO Crvena zvezda - Čukarički 2:0

30.04.2023. 17:22

19. minut: Gol! Rakonjac duplirao prednost protiv bivšeg kluba

Domaći nakon 20 minuta igre imaju prednost od 2:0. Irakli Azarov je odlično probio po levom boku, a zatim uputio perfektan centaršut na drugu stativu, odakle je Marko Rakonjac glavom poslao loptu u mrežu Čukaričkog. S obzirom na to da je tokom karijere nastupao za tim sa Banovog brda, Zvezdin napadač nije proslavio pogodak.

30.04.2023. 17:19

16. minut: Kovač napustio igru zbog povrede

Primoran je bio Dušan Kerkez da već u 16. minutu obavi prvu izmenu, pošto je Stefan Kovač zbog povrede mogao da izađe iz igre. Zamenio ga je Igor Miladinović.

30.04.2023. 17:13

11. minut: Dobar pokušaj Ivanića, Belić na mestu

Mirko Ivanić se oslobodio svog čuvara i istrčao pred golmana gostiju Nemanju Belića, koji je dobro reagovao i otklonio opasnost.

30.04.2023. 17:16

VIDEO Crvena zvezda - Čukarički 1:0

30.04.2023. 17:10

6. minut: Gol! Kangva pogodio za 1:0

Crvena zvezda je do vođstva došla u šestom minutu, kada je Kings Kangva odlično reagovao na centaršut Lazara Nikolića sa desnog boka i glavom poslao loptu u mrežu Čukaričkog.

30.04.2023. 17:06

3. minut: Prva šansa za Zvezdu

Domaćin je na samom startu meča imao odličnu priliku za vođstvo preko Marka Rakonjca, ali mladi napadač nije bio dovoljno priseban i rezultat je ostao nepromenjen.

30.04.2023. 16:15

Sastavi

CRVENA ZVEZDA: Borjan – L. Nikolić, Eraković, Milunović, Azarov – Mijailović, Kangva – Bukari, Ivanić, Mitrović – Rakonjac

ČUKARIČKI: Belić – Rogan, Drezgić, Sarafimović, Gajić – Kovač, Sisoko – Ivanović, Ovusu, Adžić – Badamosi