pre 8 minuta 09: 39
(VIDEO) Kad Dunga zapleše uz pesmu Šakire: Nije odoleo lepoj Lindzi
Bivši as Brazila nije odoleo pozivu lepe voditeljke Lindzi Kazaneli.
Fudbaleri Partizana odigrali su dve zvanične utakmice u 2025. godini i još nemaju ostvarenu pobedu, pa se u Humskoj nadaju da će to uspeti u derbi susretu 23. kola Mozzart Bet Superlige protiv OFK Beogarda (14.00, TV Arena 2 Premium).
Bez pobede su i "romantičari" sa Karaburme koji u Humsku dolaze nakon dva poraza, dok su crno-beli uspeli da osvoje dva boda, a sve to obećava da će obe ekipe u ovom susretu pokušati da urade sve što mogu kako bi došli do pobede.
Vicešampion Srbije u ovom susretu ima poseban motiv da se revanšira rivalu za poraz u prvom delu šampionata kada su igrači iz Humske do finiša susreta vodili 2:1, a na kraju ostali bez ijednog boda.
Beograd
Stadion: Partizna.
Sudija: Milan Stefanović.
Strelci: Kalulu 3, Natho 16p, Nikolić 36, Zubairu 77 - Knežević 48
Crveni karton: Momčilović 13.
Partizan: A. Jovanović, Roganović, Ilić, Simić, Jurčević, Kovač, Šćekić, Kalulu, Natho, Zubairu, Nikolić,
Vojvodina: Popović, Obradović, Đermanović, Momčilović, Avdić, Ado, Cvetković, Jovanović, Knežević, Mituljikić, Flajter.
15.02.2025.
Partizan je ostvario prvu pobedu u ovoj godini.
Domaćin je bio bolji tim i sasvim zasluženo je stigao do trijumfa.
Crno-beli ponovo imaju tri gola viška.
Ibrahim Zubairu je postigao četvrti pogodak za Partizan i sada je sasvim jasno da će pobeda ostati u Humskoj, odnosno da će vicešampion Srbije ostvariti pvu pobedu u 2025. godini.
Promenio se odnos snaga na terenu. Sada je OFK Beograd taj koji diktira dešavanja na terenu, bez obzira što ima igrača manje.
Međutim, nema tu ozbiljnijih prilika i vođstvo domaćeg sastava u ovom trenutku nije ugroženo.
Uspeo je Aleksandar Jovanović da uhvati "živu loptu" prilikom udarca Flajetra izu jedanaesterca koji je dosuđen nakon faula Aleksandra Šćekića, ali se tom prilikom kretao po gol liniji i penal je pnnovljen.
U OFK Beogradu su odlučili da promene izvođača. odgovornost je ovaj put prezuo Knežević koji je bio precizan i rezultat je smanjen.
Počelo je drugo poluvreme.
Sa centra su ovaj put krenuli igrači OFK Beograda, a nijedan trener nije s eodlučio da izvrši izmenu u pauzi između dva perioda igre.
Gotovo je prvo poluvrmen u Humskoj.
Partizan je apsolutno dominantan. Bio je to i u uvodnih 13 minuta kada su obe ekipe bile kompletne, a pogotovo od kada je Momčilović dobio direktan crveni karton i crno-beli su na pragu prve pobede u 2025. godini.
Partizan vodi 3:0.
Slavljenik na ovom meču, Nemanja Nikolić je pokazao sav svoj kvalitet, potvrdivši koliko je dobar fudbaler i na svojoj 100. utakmici u dresu tima iz Humske je postigao novi gol.
Mogao je Partizan da stigne do još jednog gola.
Roganović je probio po desnoj strani, sjajno je u srcu šesnaesterca gostiju uposlio Bibrasa Natha koji je odlično šutirao, ali je golman Popović fantastično intervenisao.
Crno-beli su ti koji diktiraju tempo na ovoj utakmici.
Očekivano je to i zbog činjenice da domaći tim ima igrača više, a gosti su se potpuno povukli na svoju polovinu.
Dugo se čekalo da VAR potvrdi jedanaesterac za Partizan, pa je glavni arbitar meča morao da ode da pogleda spornu situaciju, ali nije proneni svoju odluku.
Odgovornost je preuzeo Bibras Natho i sigugurnm udarcem sa 11 metara doveo je crno-belče vođstvo 2:0.
Penal za Partizan i crveni karton za OFK Beograd.
Bio je Partizan u gol šansi, lopt aje zaustavljena rukom i crno-beli su dobili jedanaesterac, a Miljan Momčilović je isključen.
Fudbaleri Partizana su poveli već na startu, a atrelac je Aldo Kalulu.
Omaleni fudbaler crno-belih je na sjajan način završio presing svog tima i asitenciju koju mu je uputio Nemanja Nikolić i sa samo nekoliko metara zatresao mrežu protivnika.
Meč u Humskoj je počeo.
Prvi sa centra su krenuli igrači Partizana koji u prvom poluvremenu napadaju ka južnoj strani
Pre početka meča u Humskoj napadač Partizana Nemanja Nikolič dobio je dres sa brojem 100, budući da je upravo to broj utakmica koje je odrigrao za klub iz Humske.
Sneg koji je tokom noći padao u glavnom gradu Srbije pretio je da odloži susret 23. kola Mozzart Bet Superlige između Partizana i OFK Beograda, ali se to, ipak, neće dogoditi.
Radnici koji održavaju teren u Humskoj su uspeli da ga očiste od belog pokrivača i stekli su se uslovi da se derbi meč odigra u zakazano vreme.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
02.05.2026 09: 00
"Crno-beli" posle poraza u "večitom derbiju" nemaju više prava na kiks do kraja sezone.
05.03.2026 12: 44
Sada je sve kristalno jasno.
01.03.2026 17: 33
Klub sa stare Karaburme sve bliži plej-ofu elitnog fudbalskog takmičenja u Srbiji.
28.02.2026 20: 44
Fudbaleri Partizana, nastavili su sa rezultatskom krizom, pošto su u utakmici 25. kola MozzartBet Superlige Srbije poraženi od OFK Beograda sa 1:2. Crno-belima nije pomogla ni "šok terapija" smene trenera, pa je Damir Čakar na debiju zabeležio šokantan poraz.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 7h
pre 1 sat 07: 55
Iskusni defanzivac Aleksandar Miljković vraća se u srpski fudbal.
pre 11 sati 22: 39
Flamengo je dobio konkretnu ponudu za Emersona Rojala, pošto je Aston Vila poslala zvaničnu ponudu vrednu devet miliona evra za iskusnog desnog beka.
pre 12 sati 21: 33
Kako prenose mediji iz Saudijske Arabije, srpski stručnjak je na korak od dogovora sa Al Itihadom!
pre 13 sati 20: 25
Ipsvič je brzo reagovao nakon odlaska Kirana Mekene i pronašao naslednika na klupi.
Ostavite komentar