pre 3 sata 00: 31
Nikola Jokić pred potpisom: Nagetsi spremaju najunosniji ugovor u istoriji NBA
Denver planira da ponudi Nikoli Jokiću unosan četvorogodišnji ugovor, što bi ga najverovatnije zadržalo u Koloradu do kraja karijere.
MN Press
Srđan Blagojević počeo je rad u fudbalskom klubu Partizan. Trener koji je dobre rezultate ostvarivao sa Astanom i Debrecinom, dobio je poverenje sportskog sektora crno-belih da ovog proleća pokuša da podigne nivo igre, a održi osam bodova prednosti i završi iza Crvene zvezde, jer je ipak nerealno da nadoknadi 17 bodova minusa iz jesenjeg dela šampionata Mozzart bet Superlige. Naravno. trofej Kupa Srbije je cilj kome se teži.
Na zvaničnoj promociji u Humskoj, novi strateg Partizana govorio je o izvesno najvećem izazovu u trenerskoj karijeri.
"Zahvaljujem se upravi kluba, posebno Mijatoviću i Lazoviću, zahvaljujem im se na poverenju. Velika je čast biti trener Partizana i stati u red onih legendi koji su radili u Humskoj. Veliki je ovo izazov u karijeri, poposan sam i veoma sam motivisan. Prilično sam iskusan zbog svega što sam prošao tokom karijere, ono što Partizanu treba i ono što ja mogu da ponudim je ono što se u ovom momentu poklapa. Daću sa saradnicima sve od sebe da uradimo posao za dobrobit kluba", istakao je Blagojević.
Predrag Mijatović je rekao da je razgovarao sa 12 trenera.
"Ono što je mene opredelilo da prihvatim poziv Partizana, je ono što ja predstavaljam kao profil trenera koji se tražio. Oni su prezentovali šta se očekuje od trenera i ja sam se prepoznao u tome. Mijatović i Lazović su se detaljno raspitali o meni, mojim karakteristikama i to je ono što su oni tražili. Samim tim su i doneli takvu odluku. Motivisan sam i spreman za Partizan. Ovo je najveći izazov u karijeri. Raditi u svojoj zemlji, Partizanu je veliki izazov i to je korak napred u karijeri. Ne sumnjam da će Partiozan pomoći meni u ličnom razavoju i ne sumnjam da ja mogu da donesem Partizanu nešto novo i dobro."
Pozov iz Humske ga (ni)je iznenadio.
"Ljudi iz Partizana su dobro bili informisani o tome šta mogu da donesem klubu. Podatak da sam se ja pronašao u toj priči govori u prilog da smo se našli u ovom momentu i imamo poverenje jedni u druge. Da se ne lažemo, situacija u klubu nije laka, da je sve kako treba bilo bi više zainteresovanih za klupu crno-belih. Verujem u sebe, stručni štab, u igrački kadar takav kakav jeste da može da izgleda bolje i da napravimo korak napred."
Ugovor je potpisan do kraja sezone sa razlogom.
"Ugovor je rezultat nekog poštovanja i respekta koje obe ugovorne strane imaju prema Partizanu. Uprava kluba je privremeni organ koji upravlja klubom do juna, a ja i oni koji vode klub pokazujemo odgovornost i savesnost u radu i najbolje rešenje je bilo da oročimo ugovor do juna, a zatim da sednemo o produžetku sardnje".
Blagojević i trener Zvezde Vladan Milojević su bili treneri u Javoru.
"Ni ja, ni Milojević nismo isti treneri kao tada. Menjali smo se razvijali, napredovali i izuzteno mi je drago što ću posle pet godina ponovo biti deo srpskog fudbala. Sve je to izazov, nove okolnosti donose nove ideje, adaptacije".
Igrački kadar je dobro analiziran, pojačanja će biti, danas će ugovor na četiri godine potpisati Milan Vukotić iz Budućnosti.
"Obavili smo detaljnu analizu rostera, imamo određene zaključke. Ima dobrih i stvari koje trebaju da se promene. Zajedno sa Mijatovićem i Lazovićem, razgovaramo oko pojačanja i zajedno ćemo donositi odluke u tom smeru. Ne možemo da govorimo o super pojačanjima, već samo o osveženjima i korekcijama. Kakav god bio sastav Partizana, mi nećemo odstupiti od postavljenog cilja i željenog načina igre. Čak i ako nema novajlija, može da dođemo do onoga što želimo".
Način igre ćemo videti već tokom priprema, a Blagojević je objasnio kako želi da izgleda Partizan.
"Ono što bih ja voleo kako bi Partizan trebalo da izgleda je kad navijač dođe na stadion treba da vidi ekopu koja dominira, da vidi ekipu koja će biti protogonista na terenu, nameće dešavanja na terenu. Da igra proaktivni fudbal, gde će zavisiti ishod više od nas, a ne od protivnika. Da budemo agresivni, disciplinovani, organizovani. Da običan navijač vidi šta želimo da radimo u svim fazama igre. I na kraju da budemo ekipa koja će biti uporna u onome što radi i imati konstantnost. Ne bih ulazio duboko oko sistema igre i detalja kada je struka u pitanju, ali rekao sam osnovni zadatak".
Danas počinju pripreme.
"Imamo prvi trening, ali mi smo već pet dana u pripremi za ono što nam sledi. Operativne stvri su urađene. Igračim ćemo predstaviti ono što se očekuje od njih. Za Antaliju krežemo 10. januara, odigraćemo do 25. januara četiri utakmice. Zatim imamo sedam dana rada u Beogradu i onda nas očekuje prvi meč sa Spartakom", rekao je Blagojević.
Stručni štab predstavljaju: Dejan Fijala, kond Saša Semeredi, ostaće Marko Jovanović, Đorđije Ćetković, Lazar Topmić, trener golmana Jovšić i Miša Filipović.
Blagojević je rođen 6. juna 1973. godine u Beogradu. Trenerski posao gradio je radeći u Sremčici, Kovačevcu, Sremu iz Jakova, Žarkovu, IMT-u, Bežaniji, Inđiji, Javor Matisu, te u inostranstvu u kazahastanskim klubovima Kaspiju i Astani, sa kojoom je osvojio titulu 2022., dok je poslednje dve sezone radio u mađarskom Debrecinu.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
20.03.2026 14: 21
Trener fudbalskog tima crno-belih pričao na razne teme, uoči meča sa ekipom Mladosti (L).
31.12.2025 09: 24
Bivši trener Partizana iamo je potrebu da još jednom objasni zašto je na sudu sa crno-belima.
23.12.2025 11: 00
Potpredsednik Partizana u podkastu kod "Milana i Popa" razjasnio razloge za smenu Srđana Blagojevića.
03.11.2025 17: 48
Donedavni trener crno-belih veruje da će klub da nastavi da raste u narednom periodu.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 6h
pre 4 sata 23: 09
Fudbaleri Nice otrgli su važan bod Lansu i remijem 1:1 u 32. kolu Lige 1 praktično ugasili nade gostiju da mogu do senzacionalne borbe za titulu.
pre 5 sati 22: 55
Barselona je odnela ceo plen sa gostovanja Osasuni i slavila sa 2:1 u 34. kolu Primere, pa je napravila još jedan ogroman korak ka šampionskoj tituli. Katalonci su dugo lomili čvrstog domaćina, a otpor ekipe iz Pamplone slomili su Robert Levandovski i Feran Tores u samoj završnici meča.
pre 5 sati 22: 54
Ekipi iz Bergama treba čudo do okončanja takmičenja kako bi stigla do želejene pozicije na tabeli.
pre 5 sati 22: 28
Legendarni nemački klub se vraća na mesto koje mu pripada.
Ostavite komentar