pre 59 minuta 23: 25
(VIDEO) UEFA Liga šampiona, sedmo kolo: Liverpul ubedljiv na Velodromu, Čelsi u finišu savladao Pafos
Favoriti su uglavnom opravdali očekivanja, drugog dana sedmog kola UEFA Lige šampiona.
Marko Jovanović nasledio je klupu Partizana nakon što je Savo Milošević iznenadno dao otkaz. Kako saznaje "Mozzart Sport" uprava kluba odlučila je da će mladi stručnjak ostati trener crno-belih do kraja godine.
Od kada mu je ukazana prilika da postane šef struke "parnog valjka", ekipa je beležila dobre rezultate. Upisali su dve pobede u mečevima sa Radničkim i Železničarom, te se čvrsto uspostvaili kao drugoplasirani tim Superlige Srbije. Upravi kluba se očigledno svideo rad Jovanovića za to vreme, gde je pružio šansu mladim igračima da se istaknu, što je jedan od ciljeva čelnika Partizana.
Postoje i neke "začkoljice" oko njegovog angažmana. On nema profi licencu a po propisima je Miloševića mogao da nasledi na samo dva meča, što znači da u narednim situacijama da Marko Jovanović bude vršilac dužnosti, klub će biti primoran da plati kaznu.
Do kraja kalendarske godine na Partizanovom rasporedu ima još tri utakmice - Spartak i Radnički Niš u gostima i IMT na domaćem terenu, na kojima će Jovanović sigurno voditi crno-bele. Nije to ni prvi ni poslednji takav slučaj u našem prvensvtu, trener Nišlija Nikola Drinčić se nalazi u istoj takvoj situaciji.
Ostaje da se sačeka zimska pauza u prvenstvu Srbije, gde će Partizan marljivo raditi na rekonstrukciji svog tima, uključujući i dovođenje novog trenera, a možda čak i zadržavanja trenutnog. Marko Jovanović ima tri meča da priloži argument za ozvaničenje svoje funkcije.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
04.12.2024 18: 26
Fudbaleri Partizana porazili su Radnički iz Niša rezultatom 3:1 (2:1) u vanrednom kolu Superlige Srbije
04.12.2024 10: 01
Fudbaleri Partizana, Crvene zvezde, niškog Radničkog i TSC-a neće četvrtog decembarskog dana odigrati mečeve osmine finala Kupa Srbije kako je to po kalendaru takmičenja bilo planirano, već će na taren izaći kako bi odradili zaostale mečeve Mozzart Bet Superlige.
20.01.2026 15: 34
Interesantno je da ekipa nije ostvarila pobedu ni na jednoj proveri u dosadašnjem delu zimskih priprema.
13.01.2026 14: 57
Nekadašnji igrač i skaut crno-belih biće novi član stručnog štaba trenera Nenada Stojakovića.
pre 1 sat 23: 25
Favoriti su uglavnom opravdali očekivanja, drugog dana sedmog kola UEFA Lige šampiona.
pre 1 sat 22: 58
Možda je konačan rezultat odao utisak da se radi o rutinskoj pobedi, ali je Slavija bila mnogo bolji protivnik nego što semafor kaže.
pre 2 sata 21: 51
Oko 370 navijača je odlučilo da se zaputi gostovanju koje je udaljeno preko tri hiljade kilometara od rodnog Mančestera...
pre 3 sata 20: 50
Vezni fudbaler Crvene zvezde veruje da je njegov tim kvalitetniji od Malmea.
Ostavite komentar