Zvezda nadigrala TSC i matematički obezbedila šestu uzastopnu titulu!

Autor: Kosta Simetić

22.04.2023 19:55
Zvezda nadigrala TSC i matematički obezbedila šestu uzastopnu titulu! MN Press

Šesta titula u nizu! Fudbaleri Crvene zvezde nadigrali su na svom stadionu TSC 4:1 (1:1) i tako postali šampioni Srbije.

Pored toga što su crveno-beli potvrdili dominaciju u srpskom fudbalu, nije na odmet da pomenemo da je ovo 34. titula nacionalnog šampiona u istoriji kluba iz Ljutice Bogdana, ali je ova posebna, pošto donosi direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Istovremeno, ova ekipa koju predvodi Miloš Milojević ušla je u istoriju zbog osvajanja najranije titule i izjednačila podvig iz sezone 1976/77, kada je tadašnja generacija takođe prigrlila pehar šest kola pre kraja sezone. Crveno-beli su tada u 28. kolu pobedili zagrebački Dinamo rezultatom 3:1 i na kraju imali +9 u odnosu na pomenutog rivala. Mada, pobeda je u tim godinama donosila dva boda.

Pre meča sa TSC-om, klub je obeležio jubileje pojedninih igrača. Naime, protiv ekipe iz Bačke Topole Aleksandar Dragović upisao je svoj 100, Aleksandar Katai 200, a Milan Borjan 300. nastup u crveno-belom dresu.

Ipak, igra domaćina nije bila toliko dobra na terenu. Pogotovo na početku meča. TSC je igrao agresivnije i bolje, a u 20. minutu je stigla nagrada u vidu penala koji je skrivio Borjan. Ifet Đakkovac je preuzeo odgvoronost, šutirao po sredini gola i svoju ekipu doveo u vođstvo.

Zvezda je počela nešto više da napada, čak tri puta pogodila okvirg gola gostiju, a poravnanje je u nadonkadi prvog poluvremena doneo Osman Bukari, koji je iz ne toliko izgledne pozicije uputio udarac na gol TSC-a.

Posle pauze, došlo je vreme da Bukari pokaže svoj najjači atribut, brzinu. Sevnula je kontra domaćina, Aleksandar Pešić je uposlio reprezentativca Gane koji je rutinski savladao Veljka Ilića.

Sve nade TSC-a ugasio je u 68. minutu Gelor Kanga koji je spoljnom uputio pravu bombu ka ponovo nemoćnom Iliću.

Na konopce goste je stavio Bukari, koji je posle perfketne lopte ponovo zatresao mrežu i tako upisao het-trik.

Zvezda i dalje juri i drugu sezonu u istoriji bez poraza, što su prvi put učinili 2020/21 kada su upisali 35 pobeda i tri remija uz 108 osvojenih bodova.

Crvena zvezda - TSC 4:1

Stadion: Marakana
Sudija: Srđan Jovanović
Strelci: Bukari u 46, 61 i 75, Kanga u 68. minutu za Crvenu zvezdu, Đakovac u 20. minutu iz penala za TSC

Crvena zvezda: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Azarov – Mijailović (od 57. Kangva), Kanga – Bukari (od 78. Prucev), Ivanić (od 78. Mituljikić), Katai (od 72. Mitrović) – Pešić (od 72. Rakonjac).

TSC: V. Ilić – Cvetković (od 85. Krstić), Antonić, Ćalušić (od 64. Cvetinović), Stojić, Petrović – Kuveljić (od 64. Milosavljević), Đakovac, L. Ilić (od 85. Krpić) – Jovanović, Vukić (od 74. Mirčevski).