Bravurozni golman Rosić sačuvao bod niškom Radničkom u Novom Pazaru

12.02.2023 18:10 >> 18:34
Bravurozni golman Rosić sačuvao bod niškom Radničkom u Novom Pazaru MN Press

Novi Pazar i Radnički iz Niša odigrali su bez golova u 21. kolu Mozzart betz Superlige Srbije, a najzaslužniji što su gosti poneli vredan bod iz Raške bio je golman Dragan Rosić. Branio je sigurno tokom meča, a u trećem minutu nadoknade odbranio je volej Đuričkovića sa 12-13 metara i sprečio domaćina da slavi. Trener Radničkog iz Niša Nenad Lalatović nije bio na klupi jer je održaivao prvi od četiri meča suspenzije.

Ekipe su odigrale dinamičan meč, napadački, na, mora se istaći, dobro pripremljenom terenu. Domaćini su se potrudili da teren bude dobar koliko se to moglo u ovoim uslovima, mada kako je meč odmicao bio sve teži za igru.

Nije bilo kolosalnih prilika jer su odbrane oba tima bile jako koncentrisane, a golman gostiju Rosić raspoložen. Tokom prvog dela bilo je solidnih napada sa obe strane, ali je nedostajao samo malo bolji završni pas kod igrača oba tima, pa se na odmor otišlo bez golova.

Novi Pazar je imao inicijativu i u nastavku. Pokušavali su domaćini po krilima da stvore priliku pred golom Rosića, međutim, gosti iz Niša su se dobro branili, a nije im polazilo za nogom da stvore neku tranziciju za brzonogog Petra Mićina. Pomoćni trener gostiju Dragan Šarac je u poslednjih 15 minuta na teren poslao napadača Miljana Škrbića i iskusnog Sašu Marjanovića. To mu je donelo stabilnost u igri, ne i ubojitost.

Sve do nadoknade nije bilo uzbuđenja a onda je Rosić bravuzrozno odbranio volej Đuričkovića, da bi Filipović odbitak poslao iskosa pored gola.

Radnik - Mladost 1:0 (0:0)