Voždovac slavio na "Čika Dači": Minimalac dovoljan protiv Kragujevčana

Autor: Đorđe Tomović

04.02.2023 17:19 >> 20:13
Voždovac slavio na "Čika Dači": Minimalac dovoljan protiv Kragujevčana MN Press

Fudbaleri Voždovca savladali su Radnički iz Kragujevca 1:0 (1:0) na stadionu "Čika Dača" u 20. kolu Mozzartbet Superlige, gde su zabeležili 10. pobedu u sezoni.

Beograđani su, bar na kratko, preuzeli 5. mesto tabele sa 34 boda, dok su Kragujevčani ostali na osmoj poziciji domaćeg prvenstva sa devet manje.

Jedini gol na utakmici postigao je Pantović is penala u 31. minutu, posle neopreznog starta Vidosavljevića u svom šesnaestercu. Od tog trenutka domaćin je sve više preuzimao inicijativu, naročito u drugom poluvremenu, međutim nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Najuzbudljivije je bilo u finišu meča, kada su se u šansama smenjivali Milunović, Zorić i Evandro, ali je u sva tri navrata golman Voždovčana Katić sačuvao svoju mrežu. Rezultat je na kraju ostao na snazi iz prvog poluvremena, a ekipa iz Kragujevca je upisala deveti poraz u sezoni.

Šansu da poprave sliku na terenu imaće 11. februara na gostovanju Čukaričkom, dok će Voždovačni istog dana imati veliki ispit sa Crvenom zvezdnom na svom stadionu.

Kolubara – Radnik 1:0 (1:0)