pre 11 minuta 16: 01
(VIDEO) Remi po meri OFK Beograda: Železničar poveo, VAR poništio gol za pobedu
U sledećem kolu fudbaleri iz Pančeva igraju protiv Vojvodine na domaćem terenu.
Nenad Lalatović, remijem protiv poslednjeplasirane ekipe u superligaškom društvu, treći put je debitovao na klupi Vojvodine.
Gol za veliki bod Novosađanima u duelu sa Jedinstvom doneo je Marko Veličković, a pobedu je promašio Bamidele u 88. minutu. Fantastično je prošao igrač Vojvodine, pored defanzivaca domaćih, ali je šutirao pored gola. Samo minut kasnije uzvratili su i domaći. Denzel je šutirao u bližu stativu, ipak, oprezan je bio golan Gočmanac.
Među fudbalerima iz Uba mora se istaći uloga mladog golmana Vukašin Jovanovića (inače na pozajmici iz Partizana), koji je briljirao na golu sa čak 23 odbrane, i tako praktično svojeručno doneo bod novopridošlici u Mozzart bet Superligi Srbije.
Nije krenulo dobro za Vojvodinu, protiv poslednjeplasiranog Jedinstva. Već u 27. minutu domaći su poveli, preko Darka Jevtića, koji je posle solo prodora, izbio pred golmana Gočmanca i sa jedanaest metara smestio loptu pored njega - 1:0.
Do kraja prvog dela igre, trudili su se Novosađani da stignu do izjednačenja, međutim u svim situacijama odlično je reagovala odbrana Jedinstva.
Nije imao šta da čeka Lalatović, pa su u poluvremenu u svlačionici ostali Radulović, Nikolić i Poletanović, dok su na teren ušli Veličković, Depu i Butean. U 53. minutu, Novosađani nisu uspeli da iskoriste kontru. Istrčao je sam pred golmana Jedinstva, Depu, međutim umesto mreže pogodio je reklame iza gola Vukašina Jovanovića.
Inicijativa Vojvodine se isplatila sedam minuta pre kraja utakmice. Mladi Marko Veličković, fantastično je primio loptu posle odbitka na ivici šesnaesterca, a zatim je "topovski" šutirao i smestio je iza leđa golmana Jedinstva.
Gol mladog napadača koji je ovog leta stigao iz Lučana u Novi Sad, kao da je dao krila Vojvodini, koja je nastavila sa konstantnim napadima. Ipak, imali su i domaći svoje svetle trenutke u završnici, ali bez realizacije na kraju.
Finiš utakmice bio je znato uzbudljiviji od većeg dela meča, jer je viđeno nekoliko odličnih prilika na obe strane. Vojvodina u sledećem kolu igra protiv OFK Beograda, dok Jedinstvo gostuje Radničkom 1923.
Mozzart Bet Superliga, 12. kolo
petak
Crvena zvezda - Radnički Niš 5:1 (3:0)
/Luka Ilić 4, 33, 43. Katai 58, 60 - Ivelja 89/
Čukarički - Napredak 0:0
TSC - Radnički 1923 0:2 (0:1)
/Stankovski 2, Golijanin 84/
subota
OFK Beograd - Spartak 1:1 (1:0)
/Vlijter 9. pen - Todoroski 90+5/
Tekstilac - Železničar 0:2 (0:0)
/Romanić 52, Eze 90+4/
Jedinstvo - Vojvodina 1:1 (1:0)
/Jevtić u 27 - Veličković 83/
nedelja
Mladost - IMT 17.00 (AS3)
ponedeljak
Novi Pazar - Partizan 16.00 (A1P)
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
02.03.2025 18: 55
Počasni gol za Vojvodinu dao je Lazar Romanić. Inače, ovo je drugi vezani poraz Novosađana na domaćem terenu. Posle IMT-a, slavio je i Spartak
26.02.2025 20: 23
Radnički iz Niša je ostao sa igračem manje u 43. minutu kada je direktan crveni karton dobio Marko Petković
25.02.2025 13: 59
Trener Novosađana je istakao da je Lazar Romanić spreman za sutrašnji meč i dodao da očekuje da će Slobodan Medojević i Vukan Savićević biti u konkurenciji za tim.
17.02.2025 08: 55
Derbi ovog kola igra se u Pančevu, gde će izabranici Branka Mirjačića dočekati Vojvodinu. Obe ekipe imaju po dva remija na startu prolećnog dela sezone i nema sumnje da će se potruditi da dođu do tri boda.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
pre 12 minuta 16: 01
U sledećem kolu fudbaleri iz Pančeva igraju protiv Vojvodine na domaćem terenu.
pre 20 minuta 15: 53
U narednom kolu Napredak dočekuje Spartak, dok će Radnik u goste IMT-u.
pre 33 minuta 15: 40
Domaćin poziva sve navijače na odgovorno ponašanje i poštovanje propisa, kako bi meč protekao u što bezbednijoj atmosferi.
pre 41 minut 15: 32
Dejan Stanković poručio da će potencijalnu pobedu u 178. "večitom derbiju" posvetiti svom preminulom kumu Siniši Mihajloviću.
Ostavite komentar