Mladost GAT ispisala istoriju u Humskoj: Uništila i osramotila Partizan

Autor: Vladimir Sukdolak

11.02.2023 17:37
Mladost GAT ispisala istoriju u Humskoj: Uništila i osramotila Partizan MN Press

Ekipa koja je do ove runde možda i gajila šampionske nade ugostila je u 21. kolu Superlige Srbije tim čiji je osnovni cilj opstanak u elitnom domaćem takmičenju. Umesto rutinske pobede favorita, dobili smo utakmicu sa, možemo slobodno reći, istorijskim ishodnom. Ne samo za jedan ili drugi klub, već za oba.

Mladost GAT je u Beogradu, na stadionu u Humskoj ulici, deklasirala Partizan, pobedivši ga 4:0 (2:0). Za goste je ovo svakako najveća pobeda u istoriji, dok je za domaćine najteži poraz na domaćem terenu u novijoj istoriji, a drugi u 78 godina dugoj. Gubio je Partizan od Makabija Petah Tikve i Fejenorda sa po 5:2, ali ga je samo Bešiktaš sa Salvenom Bilićem pobedio u Humskoj 4:0.

*Dinamo - Partizan 7:2, 1963/64, Kup, polufinale

Krenuli smo daleko u prošlost, "kopali" po istoriji i na kraju došli do čuvene šampionske sezone za crno-bele 1975/1976 i legendarnog poraza od Hajduka iz Splita pred 50.000 navijača. Konkurent Partizana za titulu tada je pobedio 6:1. Bilo je bolnih neuspeha u gostima, dve "petarde" od Vardara u relativno kratkom vremenskom periodu (5:0 – 1979/1980, 5:0 – 1982/1983), od Dinama iz Zagreba (7:2 – 1963/1964) u Kupu, od Crvene zvezde itd.

Partizan je poslednjih godina stalno rušio negativne rekorde, navijači su gubili strpljenje, uprava nalazila opravdanja. Posle večerašnje katastrofe i rezultata za anale, navijači su definitivno izgubili i poslednju trunku razumevanja i jasno i glasno poručili čelnicima Partizana da im više nije mesto u prostorijama na severnoj tribini. Šta će se događati u Humskoj i da li će poraz od Mladosti pokrenuti promene, videćemo u periodu koji je pred nama.

*Hajduk Kula - Partizan 3:0, 2006-2007 6. kolo plej ofa

"Blic-krig" Novosađana naveo je mnoge da pomisle da se utakmica u Humskoj neće dobro završiti po "parni valjak" i da bi večiti rival Crvena zvezda mogla lako da ostane na "plus 11", koliko je stekla posle trijumfa protiv Voždovca. Golovi Amerikanca Romena Gala i Brazilca Dal Bela u ranoj fazi meča, bili su samo najava sjajne večeri novopečenog superligaša. Partizan je sve do pred kraj utakmice bio bez šanse i udarca u okvir gola, a gosti su za to vreme postigli još dva. Novica Maksimović je iskoristio penal u 54. minutu, a u 58. je Nemanja Milić glavom skresao loptu i postavio konačan rezultat.

Partizan je kao ekipa odigrao za nedovoljnu ocenu. Pojedinačno, možda je neko zaslužio prelaznu, ali to je najmanje važno. Mladost za čistu desetku. Isto je i u vođenju ekipa, jer je Ljubomir Ristovski potpuno nadmudrio Gordana Petrića.

Crno-beli imaju veoma malo vremena, jer im baš u nevreme sledi gostovanje u Moldaviji i prva utakmica u 1/16 finala Lige konferencije (četvrtak, 18.45 Arena 1 Premium).

Partizan - Mladost GAT

Stadion Partizana
Sudija: Stanko Ostraćanin

PARTIZAN: Popović - Živković, Saničanin, Marković, Urošević - Pantić (od 46. Menig), Andrade (od 46. Dijabate), Natho - Pavlović (od 46. Pavlović), Rikardo, Baždar.

MLADOST GAT: Milojević - Ilić, Čosić, Gal (od 78. Mandić), Hekman, Janković, Dal Belo (od 68. Marković), Maksimović, Denić (od 84. Bjeloš), Milić (od 78. Vidakov), Mituljikić (od 84. Babić).

Partizan - Mladost GAT 0:4 (0:2)

11.02.2023. 20:15

KRAJ

Završena je utakmica! Partizan je izgubio od Mladosti GAT 0:4!

11.02.2023. 19:51

58. MINUT - GOOOL!!! Partizanova mreža se puni do vrha

Ono što smo najavili, to se i događa.

Mladost GAT usred Humske vodi 4:0. Greška za greškom domaćina, gol za golom gostiju, poslednju je iskoristio Nemanja Milić i glavom poslao loptu iza golmana Popovića. Ovakvom scenariju se niko nije nadao.

11.02.2023. 20:05

VIDEO - 0:4

11.02.2023. 19:48

55. MINUT - Kontra Mladosti, nema gola

Samo minut pošto je postigao treći gol, klub iz Novog Sada je mogao i do četvrtog. Kontru rivala osujetio je Slobodan Urošević.

11.02.2023. 20:04

VIDEO - Penal i 0:3

11.02.2023. 19:47

54. MINUT - GOOOL!!! Novica Maksimović je nepogrešiv

Nepogrešiv sa "kreča"

Mladost GAT je u prilici da nanese pravu katastrofu crno-belima. Novosadaski sastav vodi 3:0, jer je Novica Maksimović bio siguran sa bele tačke. Nemoćan je bio golman Aleksandar Popović.

11.02.2023. 19:44

52. MINUT - Penal za Mladost GAT

Ljubomir Fejsa je oborio Đorđa Ćosića. Nije bilo dileme za sudiju, penal za goste. Vezni fudbaler je pokušao da izbije loptu, ali je umesto nje šutnuo igrala novosadske ekipe.

11.02.2023. 19:34

46. MINUT - Brojne izmene u Partizanu

Trener Partizana Gordan Petrić podigao je čak trojicu igrača sa klupe na početku drugog dela. Fuseni Dijabate, Kvinsi Menig i Ljubomir Fejsa će biti na terenu u nastavku meča. Patrik Andrade, Danilo Pantić i Andrija Pavlović su se preselili na klupu.

11.02.2023. 19:18

0:2 - Završeno je prvo poluvreme

Prvi deo utakmice produžen je za 120 sekudni, rezultat se nije menjao. Gost i superligaški "davljenik" iz Novog Sada vodi u Beogradu 2:0 i to golovoma u 4. i 11. minutu. Partizan bez udarca u okvir gola u prvom poluvremenu.

11.02.2023. 19:17

42. MINUT - Velika šansa za Partizan

Prelepu loptu je poslao Danilo Pantić prema Marku Živkoviću, koji je glavom pokušao da je spusti ka Slobodanu Uroševiću. Levi bek i kapiten "parnog valjka" bio je na gol-liniji, ali nije uspeo da stigne do lopte i smanji prednost gostiju. Ostalo je 0:2 u Humskoj.

11.02.2023. 19:10

37. MINUT - "Uprava napolje" odjekuje Humskom ulicom

Malobrojni navijači Partizana, ogorčeni trenutnim rezultatom, jasno su u 37. minutu iskazali nezadovoljstvo radom uprave kluba. Orilo se stadionom u Humskoj "Uprava napolje". U istom minutu, Bibars Natho je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, bio je to solidan centaršut Izraelca, ali i loša reakcija napada domaćina, odnosno odlična markacija odbrane Mladosti.

11.02.2023. 18:59

27. MINUT - Mladost i dalje opasna

Novosađani se trude da iz svake moguće situacije koje im se ukaže da ugroze gol Partizana. Sa nekih dvadeset metara udaljenosti probao Jovan Mituljikić, ali nije bio precizan. Partizan bez prave prilike na utakmici.

11.02.2023. 18:44

11. MINUT - GOOOL!!! Mladost GAT se ne šali, vodi 2:0 u Humskoj

Bakljada navijača Partizana u Humskoj, ali nemaju mnogo razloga za slavlje. Gosti su poveli 2:0 i vicešampionu za samo 11. minuta igre dali dva gola. Još jedna loša reakcija odbrane i sigurna realizacija Brazilca Kristijana Dala Bela.

11.02.2023. 18:39

4. MINUT - GOOOL! Mladost ŠOKIRALA Partizan

Gosti iz Novog Sada poveli su posle samo četiri minuta igre na stadionu u Humskoj ulici. Bila je to i prva opasna akcija na meču, a strelac je bio Amerikanac francuskog porekla Roman Gal. Nikola Janković je centrirao sa desne strane, Svetozar Marković je loše reagovao, nije uspeo da ispuca loptu, već samo da je prosledi do igrača Mladosti, koji je vrlo lepim i preciznim udarcem pogodio mrežu Partizana.

11.02.2023. 18:56

VIDEO - drugi gol Mladosti

VIDEO - prvi gol Mladosti

11.02.2023. 18:30

Počela je utakmica!

Partizan - Mladost GAT po drugi put u prvenstvenom duelu...

11.02.2023. 18:29

Oko 3.000 navijača na tribinama

Na tribinama stadiona Partizana okupilo se oko 3.000 navijača. Temperatura je nešto iznad nule, prema zvaničnoj prognozi u 18.30 časova, iznosila je tri stepena Celzijusa. Teren deluje dobro pripremljen, što će za domaće fudbalere svakako predstavljati osveženje posle igranja na zaleđenom terenu u Kruševcu u prošlom kolu.

11.02.2023. 17:52

Samo jednom u istoriji

Partizan i Mladost GAT su samo jednom u istoriji dva kluba imali međusobni duel i on se odigrao 14. avgusta prošle godine, na početku aktuelnog šampionata. Crno-beli su pobedili 1:0 golom Svetozora Markovića u petom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

11.02.2023. 17:55

VIDEO Mladost GAT - Partizan 0:1