
pre 2 sata 00: 14
Robinson napušta Floridu: Sjajni šuter ide u Detroit!
Pistonsi su izgubili dva odlična šutera, ali stiže jedan od najboljih u ligi
Fudbaleri Partizana, Radničkog 1923 i Vojvodine imali su sredinom nedelje obaveze na međunarodnoj sceni, ali nijedan od te tri tima nije uspeo da ostvari pobedu, pa će sada to pokušati da učini na domaćoj sceni.
Vicešampion Srbije u okviru 3. kola Mozzart Bet Superlige u Humskoj dočekuje pančevački Železničar i pobeda u tom duelu bi donekle "opraala" loše izdnaje protiv Dinamo Kijeva.
"Svi znamo kako smo prošli pre nekoliko dana. Pred nama je izuzetno ozbiljan protivnik koji je u pripremnom periodu i na početku prvenstva pokazao da je sa novim trenerom dobio dobru organizaciju. Fokusirani smo, koncentrisani i znamo šta moramo da uradimo na večerašnjoj utakmici", rekao je trener Partizana, Aleksandar Stanoejvić.
Vojvodina jeste doživela dva poraza od Ajaksa, ali je u dvomeču protiv renomiranog rivala ostavila izuzetno pozitivan utisak, što treneru Božidaru Banodviću daje za pravo da se nada trijumfu na gostovanju Čukaričkom.
"Posle ove dve teške utakmice protiv Ajaksa, vraćamo se prvenstvu i moramo da se oporavimo i spremimo za još jedan težak meč protiv Čukaričkog. U pitanju je opasna i organizovana ekipa, posebno u kontranapadu, igraju dobar presing, ali i nezgodne pojedince kao što su Jovanović i Docić, tako da moramo da budemo na našem nivou ako želimo da pobedimo. Što se tiče igrača, jedino ne možemo da računamo na Aleksu Vukanovića, ostali su svi spremni", rekao je Bandović, dok je šef stručnog štaba Čukaričkog Goran Stanić istakao:
"Bilo je momenata u oba meča protiv Ajaksa u kojima je Vojvodina bila bolji tim, a to nije mala stvar protiv takvog rivala. Rezultat nikoga ne sme da zavara, bilo je 1:1 do finiša utakmice. Možda bi neko mogao da pomisli da umor Vojvodine može da bude naša prednost, ali svakako se vara. Novosađani imaju 30 kvalitetnih igrača, po nekoliko odličnih rešenja na svakoj poziciji i sigurno su spremni za takmičenja na tri fronta."
Radnički 1923 je eliminisan od Mornara nakon penal završnice, a u goste im ove večeri dolazi niški Radnički koji je po mišljenu trenera Feđe Dudića veoma neugodan tim.
"Radnički iz Niša je jedna od tri ekipe u ligi koja je ušla jača u ovu sezonu u odnosu na prethodnu. Gledao sam ih uživo protiv Čukaričkog, stigao da pogledam i detalje sa utakmice protiv TSC-a, gde su zasluženo pobedili. Svakako su ekipa za respekt sa jako kvalitetnim pojedincima. Neke od njih smo želeli i mi dovedemo u naše redove, ali nismo uspeli u tome. Za nas je najvažnije da “sredimo glavu” i pokažemo da nismo zaboravili da igramo, dajemo golove i pobeđujemo", smatra Dudić.
Mozzart Bet Superliga, 3. kolo
petak
Napredak - IMT 1:1 (0:0)
/Terzić 65 - Šarić 90/
subota
Novi Pazar - OFK Beograd 0:0
Mladost Lučani - Jedinstvo 2:1 (0:1)
/Pejović 52, Krsmanović 71 - Golubović 39/
Tekstilac - Crvena zvezda 0:4 (0:0)
/Milson 53, Endiaje 62, Elšnik 68, Duarte 82/
nedelja
TSC - Spartak 17.30 (AP1)
Partizan - Železničar 20.00 (AP1)
Čukarički - Vojvodina 20.00 (AP2)
Radnički 1923 - Radnički Niš 20.00 (AP3)
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
08.05.2024 09: 52
Partizan pod imperativom pobede na gostovanju Napretku (16.00, TV Arena 1 Premium) u 34. kolu plej-ofa Mozzart bet Superlige.
29.04.2024 08: 55
Posle duela u 33. kolu i ishodu mečava Crvena zvezda - TSC, odnosno Partizan - Vojvodina umnogome će zavisiti i rasplet u plej-ofu Mozzart bet Superlige.
18.02.2024 15: 06
Fudbaleri Radničkog 1923 otvorili su prolećni deo sezone 2023/2024 sa dva vezana trijumfa. Kragujevčani su na svom "Čika Dači" prvo savladali Radnik, a zatim i Vojvodinu u 21. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.
19.06.2025 18: 00
Iskusni čuvar mreže, Marko Milošević danas je potpisao jednogodišnji ugovor sa Fudbalskim klubom Partizan. U prethodnoj sezoni odigrao je 27 takmičarskih utakmica za Radnički 1923 iz Kragujevca i, prema izboru navijača, proglašen je za igrača sezone.
pre 3 sata 22: 59
Fudbaleri Real Madrida savladali su Juventus u osmini finala FIFA Svetskog prvenstva za klubove rezultatom 1:0 (0:0).
pre 4 sata 22: 34
Šampionat Primere La Lige startuje 17. avgusta a završava se 24. maja 2026. godine.
pre 5 sati 21: 45
Ekspedicija fudbalskog kluba Radničkog iz Niša otputovala je danas u Bugarsku, gde će u Banskom odraditi drugi deo priprema.
Ostavite komentar