Ilić novi golman Crvene zvezde | Arena Sport
srb
najnovije
Superliga Srbije

Marko Ilić, novi golman Crvene zvezde: Očekujem pomoć od Mirka Ivanića, jedva čekam debi

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

15.07.2024 18:00
Marko Ilić, sa čelnicima Crvene zvezde FK Crvena zvezda
Marko Ilić, sa čelnicima Crvene zvezde

Novi član Crvene zvezde postao je golman Marko Ilić, a ugovor je potpisao na tri godine. Ilić je branio za mlađe selekcije Vojvodine, a u Srbiji je još nosio dres Proletera i Voždovca. 

Usledio je odlazak u Belgiju, gde je branio boje Kortrajka, a od 2023. godine oprobao se u MLS ligi, gde je stajao na golu Kolorada. Početkom kalendarske godine prosleđen je na pozajmicu u norveški Sarpsborg, gde je proveo polusezonu.

 

 

"Počastvovan sam što sam deo ovakvog kluba, a ujedno i uzbuđen. Hteo bih da zahvalim svim ljudima koji su radili na realizaciji mog transfera u Zvezdu. Mislim da sam išao zaobilaznim putem. Bio sam u Voždovcu nekoliko godina, zatim sam otišao u Belgiju, a posle toga u MLS, dok sam pre dolaska u Zvezdu bio na pozajmici u Norveškoj. Smatram da sam relativno mlad za golmana, ali već sad imam veliko internacionalno iskustvo. Iako sam u Zvezdu došao zaobilaznim putem, sve prethodno me je dovelo do ovog trenutka i zaista sam presrećan zbog toga", rekao je Ilić.

Ilić veruje da će mu u Zvezdi značajno pomoći internacionalno iskustvo.

"Sigurno da će mi stečeno iskustvo dosta pomoći u trenucima, kada su pritisci veliki. Naročito će mi biti značajan period koji sam proveo u Belgiji, igrao sam ozbiljne utakmice, na sjajnim stadionima i uz dosta pritiska. Ne mogu da dočekam da izađem na teren i da osetim tu atmosferu prvi put. Siguran sam da ćemo uz pomoć navijača igrati najbolje što možemo i pokušaćemo da primimo što manje golova".

Novi član Zvezde od novih saigrača poznaje Mirka Ivanića.

"Nisam imao priliku da pričam sa saigračima, neke od njih znam, na primer Mirka Ivanića iz dana kada sam bio u Vojvodini, siguran sam da će mi pomoći da se prilagodim što pre".

Obratio se golman i navijačima Zvezde. 

"Poruka za navijače je da budu uz nas i samo uz njihovu pomoć možemo da ostvarimo dobre rezultate".

Sportski direktor Zvezde Mitar Mrkela je sa zadovoljstvom istakao potencijal novog golmana kluba sa "Marakane".

"Ilića dobro poznajem još iz mlađih reprezentativnih selekcija Fudbalskog saveza Srbije. U najboljim golmanskim godinama dolazi u naš klub. Crvena zvezda je uvek imala dobre golmane i to ne samo jednog, nego više njih. U poslednjih sedam ili osam godina imali smo Borjana i Popovića, sad imamo Glazera i dolazi Ilić, koji će pojačati konkurenciju i biti sigurnost našeg tima u budućnosti", rekao je Mrkela.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Ako je samo prodaja cilj odustajemo od sopstvene budućnosti

Kolumne

27.04.2026 11: 00

Ako je samo prodaja cilj odustajemo od sopstvene budućnosti

Mladima ostaje svet, ali na starijima je da im pokažu kako taj svet da nose. Crvena zvezda je pobedom 3:0 u "večitom derbiju" stigla do 37. titule, devete zaredom. I dok rezultat govori o dominaciji, tabela još više, detalji otkrivaju nešto važnije - smer u kojem bi srpski klubovi trebalo da krenu.

Samardžić na raskrsnici: Nemci čekaju srpskog vezistu

Serija A

pre 6 sati 23: 20

Samardžić na raskrsnici: Nemci čekaju srpskog vezistu

U tekućoj sezoni zabeležio je 36 nastupa, ali je često ulazio sa klupe, što je uticalo na njegovu minutažu i kontinuitet igre. Zbog toga se sve glasnije govori o mogućem rastanku sa klubom iz Bergama, a naredni prelazni rok mogao bi da donese novi zaokret u njegovoj karijeri.