pre 8 sati 23: 00
Jovanović euforičan: Želim da budemo deo Evrope
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Spartaka rezultatom 93:81 u prvoj utakmici polufinala plej-ofa KLS.
Zavrteo je krug Miloš Cvetković, dete Crvene zvezde i posle sedam godina, od kako je napustio crveno-bele ponovo će igrati u rodnom Beogradu - ali u dresu Čukaričkog.
Prkosi godinama Cvetković, dve sezone igrao je odlično u dresu TSC-a, istekao mu je ugovor i rešio je da se u 34. godini vrati u rodni grad i potpiše ugovor na godinu dana sa "Brđanima".
"Po isteku ugovora sa TSC-om, zvali su me ljudi iz Čukaričkog, Vladimir Matijašević i Goran Grkinić, sa obojicom sam već imao prilike da sarađujem, sa sportskim direktorom Čukaričkog pre deset godina u Napretku. Bukvalno smo se dogovorili o svim uslovima za nekoliko minuta. Prevashodno bih želeo njima i predsedniku Obradoviću da se zahvalim. Drago mi je da sam došao u sjajno oranizovan klub, na meni je da opravdam očekivanja, uz želju da se Čukarički ponovo vrati tamo gde pripada, u Evropu", kazao je Miloš Cvetković za klupski sajt.
Cvetković je prošao mlađe kategorije Crvene zvezde i Zemuna, a u timu iz Gornje Varoši debitovao je u seniorskom fudbalu. Bio je potom član Rada, Palića, kulskog Hajduka, Napretka, Crvene zvezde, bugarskog Levskog, lučanske Mladosti i TSC-a.
"Prethodne dve godine u TSC-u su možda i najlepše u mojoj karijeri, osvojili smo najpre drugo, potom i treće mesto u Super ligi Srbije. Imam tu sreću da dolazim u takođe sjajan klub. Poznajem dosta igrača, sa nekima sam igrao, ostale znam sa terena… Biće mi drago da u novom klubu treniram i igram sa mnoštvom mladih i talentovanih momaka, koji su veoma kvaliteteni igrači. Pratio sam svih ovih godina kako Čukarički radi, posebno sa mladima, potrudiću se da im svojim iskustvom pomogne i da ih na neki način usmerim.
Cvetković je tokom karijere odigrao 211 superligaških mečeva, postigao je sedam golova. Nastupao je i u grupnoj fazi Lige Evrope, kvalifikacijama za Ligu šampiona, a bio je i prvak Srbije sa Crvenom zvezdom u sezoni 2015/16.
"Čuo sam se i sa šefom struke Goranom Stanićem, i sa njim sam imao prilike da sarađujem u lučanskoj Mladosti. Poslednje dve sezone sam bio na poziciji desnog beka, ali sam tokom karijere igrao i levog, mogu da odgovorim i tim zahtevima", kazao je Cvetković.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
21.09.2024 13: 19
Napredak na svom renoviranom stadionu dočekuje Mladost iz Lučana (20.00, TV Arena sport 2) u devetom kolu Mozzart bet Superlige.
08.05.2024 09: 52
Partizan pod imperativom pobede na gostovanju Napretku (16.00, TV Arena 1 Premium) u 34. kolu plej-ofa Mozzart bet Superlige.
29.04.2024 08: 55
Posle duela u 33. kolu i ishodu mečava Crvena zvezda - TSC, odnosno Partizan - Vojvodina umnogome će zavisiti i rasplet u plej-ofu Mozzart bet Superlige.
29.03.2024 10: 12
U 27. kolu fudbalskog prvenstva Srbije, Čukarički i Novi Pazar traže važne bodove pred deljenje superligaša na plej-of i plej-aut timove.
pre 10 sati 21: 30
Fudbaleri Mladosti iz Lučana dobili su veliko pojačanje za narednu sezonu, pošto se Uroš Sremčević vraća u klub kao pozajmljen igrač Crvene zvezde.
pre 11 sati 20: 00
Samo igrači koji tokom cele karijere igraju fudbal na vrhunskom nivou, znaju koliko je teško dostići neke brojke i oboriti rekorde kao što je pošlo za rukom Aleksandru Mitroviću, rekao je direktor A reprezentacije Srbije Stevan Stojanović.
pre 12 sati 19: 30
"Počinješ da osećaš mnogo stvari u telu, a ne znaš zašto i kako. Bole te noge. Grudi ti se 'zatvaraju'. Ne možeš da dišeš", rekao je Morata.
Ostavite komentar