Nemanja Krstić iz penala doneo bodove Napretku u Lazarevcu

31.03.2023 19:30
Nemanja Krstić iz penala doneo bodove Napretku u Lazarevcu MN Press

Fudbaleri Napretka zabeležili su još jedan sjajan rezultat na strani, sa gostovanja Kolubari doneli su tri boda (1:0), ui prethodnom kolu remiziračli su na "Marakani" (1:1).

Minimalnu pobedu Kruševljanima obezbedio je Nemanja Krstić pogotkom iz penala u 74. minutu.

Trenutak odluke odigrao se u 71. minutu. Bastajić je šutirao sa 18 metara, lopta je na putu ka golu udarila u ruku štopera domaćih Iliju Milićevića.  Intervencijom iz VAR sobe, glavni sudija Đorđević je pregledao snimak i pokazo na jedanaesterac, a siguran realizator bio je Krstić.

Gosti su u prvih 45. minuta bili angažovaniji i stvorili više povoljnih prilika prilika. U 6. minutu Bojan Čečarić je pokušao udarcem glavom sa sedam metara, ali je golman Stanivuković sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Priliku da lazarevčani izbegnu poraz propustio je Vanja Ilić. Loptu  mu je spustio Vasiljević u šesnaestercu a njegov šuti sa deset metara iskusni golman Nikola Petrić odbranio.