Nesporazum u odbrani koštao IMT: Karaklajić vodio Novi Pazar do trijumfa

07.05.2024 15:57
Fudbaleri Novog Pazara MN Press
Fudbaleri Novog Pazara

Fudbaleri Novog Pazara su savladali IMT 1:0 (1:0) u četvrtom kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige Srbije. Jedini pogodak na meču bio je delo Nikole Karaklajića na samom startu utakmice.

Gosti su igrali znatno bolje u prvom delu igre, što govori i činjenica da su imali prednost već nakon devet minuta. Karaklajić je zatresao mrežu domaćin i tako doneo vođstvo svom timu. Mogla je ekipa Slavka Matića i do ubedljivije prednost do poluvremena, ali nisu iskoristili šanse.

U drugom poluvremenu je viđena nešto drugačija slika jer su "traktoristi" preuzeli inicijativu u potrazi za izjednačujućim pogotkom. Ipak, domaćin nije uspeo da savlada Nikolu Mirkovića, te su Pazarci upisali trijumf.

Novi Pazar nakon ove pobede i dalje zauzima prvo mestu u plej-autu Superlige Srbije sa 45 osvojenih bodova, ali matematički još uvek nisu osigurali opstanak. Sa druge strane IMT se nalazi na četvrtoj poziciji sa 37 bodova.