
pre 9 minuta 17: 55
Severna Makedonija bolja od Kazahstana u mundijalskoj trci: Trajkovski vinuo ekipu na vrh tabele
Ekipa bivše jugoslovenske reprezentacije pojačala bodovni saldo u četvrtom krugu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026.
Drugi kraj u godinu dana. Tomislav Sivić i Mladost iz Lučana idu svojim putevima. Iskusni stručnjak je u prošloj sezoni spasio tim od ispadanja, ove sezone ga je uveo u plej-of i pet kola pre kraja rešio da prekine saradnju.
"Posle godine za opstanak, ove godine top 7! Srećan sam što smo opet pokazali da je iskustvo i rad iznad svega. Želim da se zahvalim mojim saradnicima, FK MLadost i gospodinu NEšku Milovanoviću na sarasdnji, sjajnim igračima i dobrim momcima pre svega. Želim vam sve najbolje, srećno", napisao je Tomislav Sivić na svom nalogu.
Ove sezone Sivić je u oktobru zamenio Igora Savića i iskusno tim prekaljenih igrača (17 iznad 30 godina) isgurno uveo u plej-of. Videćemo kome će Nenad Milovanović dodeliti rukovođenje timom do kraja sezone.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
14.05.2025 14: 51
Fudbalerima crveno-belih biće uručen trofej za prvaka Srbije sat vremena pre poslednjeg meča sa ekipom Mladosti iz Lučana.
23.04.2025 18: 53
Ekipa Nikole Trajkovića konačno slavila u fudbalskom prvenstvu Srbije.
12.04.2025 14: 21
Fudbaleri Vojvodine dočekaće sutra 18.00 časova (TV Arena sport 10) Mladost iz Lučana na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu u 31. kolu Mozzart bet Superlige.
30.03.2025 18: 28
Spartak i Mladost odigrali su dobar meč bez golova u 29. kolu Mozzart bet Superlige.
pre 9 minuta 17: 55
Ekipa bivše jugoslovenske reprezentacije pojačala bodovni saldo u četvrtom krugu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026.
pre 14 minuta 17: 50
Rumunski fudbalski stručnjak Kristijan Kivu imenovan je za novog trenera Intera, saopštio je danas klub iz Milana.
pre 39 minuta 17: 25
NikoliSrpski strateg, Marko Nikolić, napustiće CSKA iz Moskve i u narednim danima bi trebalo da potpiše ugovor sa grčkim AEK iz Atine. Čitava vest, odjeknula je kao bomba, a naročito zato što je nekadašnji stručnjak Partizana ove sezone bio prilično uspešan i osvojio trofej Kupa Rusije.
pre 1 sat 16: 36
Na pitanje da li i danas misli da je atmosfera na stadionu bila dobra, selektor Stojković je imao spreman odgovor.
Ostavite komentar