pre 20 minuta 12: 34
Arina Sabalenka posle poraza u još jednom finalu AO: Bez teksta sam...
Ruska teniserka ostaće na prvom mestu WTA rang liste nakon što je odbranila poene sa prošlodišnjeg izdanja ovog turnira - gde je takođe poklekla u finalu.
Crvena zvezda hita ka odbrani titule u Mozzart bet Superligi (35. u istoriji) jer na šest kola pre kraja ima 10 bodova prednosti, a 23. maja u Loznici boriće se sa Vojvodinom za 28. pehar kupa. A, Milan Rodić, levi bek crveno-belih ukoliko se okiti četvrtom uzastopnom duplom krunom postaće najtrofejniji fudbaler u istoriji Crvene zvezde!
Od dolaska na "Marakanu" u julu 2017. godine, Rodić je osvojio šest titula i tri kupa, koliko imaju i Milan Borjan, ove sezone u Slovanu, Marko Gobeljić (otišao u Kifisiju) i legenda kluba Bora Kostić (šest titula, tri kupa). Ispred njih su samo prva Zvezdina zvezda Rajko Mitić sa 10 trofeja - šest titula i četiri kupa i treća Zvezdina zvezda Dragan Džajić (pet titula, četiri kupa i Mitropa kup). Za sada, Rodić je najbliži da se izjednači po broju osvojenih trofeja sa "Čika Rajkom" i "Džajom", a sigurno će na stadionu "Lagator" imati i ekstra motiv da protiv Vojvodine uradi ono što je malo ko sanjao da može da se dogodi u današnjem srpskom fudbalu gde se igrači ne zadržavaju dugo u klubu, a što je pošlo za rukom samo legendi Partizana Saši Iliću koji ima 18 trofeja (11 titula i sedam kupova)
"Pobedili smo večitog rivala dva puta u razmaku od nekoliko dana i jasno stavili tačku na priču oko toga ko je bolja ekipa. Mislim da smo i prvi prolećni derbi zaslužili da pobedimo, ali je sve to fudbal. Ipak, sad je sve došlo na svoje i sa 10 bodova prednosti čekamo završnicu prvenstva, kao i finale Kupa Srbije. Pred nama je još sedam utakmica, i cilj je da svaku pobedimo. Nema opuštanja, pobedu smo već arhivirali i sada smo maksimalno fokusirani na Vojvodinu. Očekujem dobar meč, oni su u sjajnoj formi, zasluženo su se plasirali i u finale Kupa Srbije, tako da će sigurno biti veoma zahtevna utakmica, kako u nedelju, tako i 23. maja", istakao je Milan Rodić za klupski sajt.
Defanzivac crveno-belih osvrnuo se na par detalja koji su doneli plsman u finale Kupa Srbije.
"Presudila je naša koncentracija, timski duh i potom veća sigurnost u završnici, u odnosu na prethodna dva derbija. Sada smo iz prve dve prilike postigli dva pogotka, i to je model kojim treba da se vodimo i u narednim utakmicama. Uspeli smo potom da održimo kontrolu utakmice i da se zasluženo plasiramo u finale Kupa. Cilj je jasan, želimo četvrtu duplu krunu u nizu i smatram da imamo kvalitet za to. Verujem i da su navijači zadovoljni načinom na koji igramo. Hvala im za sjajnu podršku na prethodna dva derbija, ali i na svim drugim utakmicama", podvukao je Rodić, možda od 23. maja i novi rekorder Crvene zvezde koji ima ugovor sa crveno-belima još dve sezone.
Rodić je protiv Partizana odigrao 21 meč, samo tri puta je bio poražen, a tri preskočio zbog povreda. Ostvarimo je sa Zvezdom osam pobeda, 10 remija, a izveo je poslednji penal u finalu kupa Srbije 2021. godine za trofej.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
29.12.2025 18: 51
Na stadionu u Humskoj ukupno je bilo 59.971 gledalac, što je prosek od 8.567 posetilaca.
23.12.2025 12: 41
Partizan, Crvena zvezda i Vojvodina će se boriti za naslov šampiona, većina lige će strahovati za opstanak.
22.12.2025 15: 41
Dejan Stanković ceni večitog rivala, ali zna šta mu je činiti u odbrani titule.
22.12.2025 15: 36
Dejan Stanković zna šta se od njega očekuje na UEFA sceni, počev od ovog proleća.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
pre 1 sat 11: 44
"Tobdžije" su kiksnule protiv Mančester junajteda u prethodnoj rundi takmičenja i tako smanjili bodovnu prednost u odnosu na ostale konkurente za titulu prvaka Engleske.
pre 1 sat 10: 59
Klub iz Humske nije imao sjajan pripremni period, ali su zato poslednji dani prelaznog roka učinili da se u drugi deo sezone uđe sa pozitivnim raspoloženjem i velikim ambicijama.
pre 2 sata 10: 10
Crvena zvezda je na skorašnjem žrebu izvukla Lil kao protivnika u plej-ofu UEFA Lige Evrope.
pre 13 sati 23: 01
Fudbaleri Alavesa ostvarili su važnu pobedu u 22. kolu La Lige, pošto su na gostovanju savladali Espanjol rezultatom 2:1. Meč u Barseloni doneo je preokret gostiju i dodatno produbio krizu domaćeg tima.
Ostavite komentar