Marinković evrogolom i Majdevac obasjali Bagdalu i pogurali Napredak ka plej-ofu Superlige

04.04.2024 19:21
Andrija Majdevac bio je strelac drugog gola Napretka MN Press
Andrija Majdevac bio je strelac drugog gola Napretka

Napredak je sjajnim golom "makazicama" Jovana Marinkovića, pa zatim Andrije Majdevca i Damira Sadikovića pobedio Javor 3:0 (0:0) i probio se na osmu poziciju Mozzart bet Superlige.

Punih 48 minuta ništa ili skoro ništa za oko i dušu navijača Napretka, a onda se poput Kristijana Ronalda ili bolje Gereta Bejla, jer je "upotrebio" levicu, pojavio štoper Napretka Jovan Marinković i evrogolom-makazicama pogurao Napredak na osmomo mesto, koje na 180 minuta pre kraja Superlige vodi u plej-of.

Malo ko je očekivao da će Marinković, kome je Bastajić poslao loptu sa levog boka malo iza leđa pokazati akrobatske i golgeterske sposobnosti. Ali, defanzivac se izvio i levicom zakucao loptu u mrežu Javora.

A, Ivanjičani su u prvom poluvremenu propustili preko Gojkovića najbolju priliku. Pretrčao je kapiten Ivanjičana dobrih 50 metara, ostavio trojicu igrača iza sebe, a zatim poslao loptu pored stative.

Pogodak Marinkovića naterao je goste da krenu u ofanzivu što je ostavilo prostora za kontre domaćina. Jednu "tri na dva" rešio je Andrija Majdevac. Iako pas Zličića nije bio idealan, napadač Kruševljana je majstorski prebacio golmana za 2:0 i nova tri boda čete Vladimira Gaćinovića. Na kraju je Damir Sadiković sa 16 metara stavio tačku na ubedljiv trijumf.

Napredak je ovom pobedom odmakao Novom Pazaru tri boda, a s obzirom da ima bolji međusobni skor od rivala (3:1, 1:2) u slučaju istog broja bodova imaće bolji plasman. Faktički, Napretku u preostala dva duela sa IMT-om i Radnikom trebaju matematički tri boda za plasman u doigravanje za prvaka i Evropu. Javor ostaje na 28 bodova i ostaje u plej-ofu da se bori za opstanak.