pre 20 minuta 12: 22
UEFA odredila sudije crno-belima: Estonac na centru
Žreb za treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije održaće se 21. jula, a Partizan i Oleksandrija se nalaze u povlašćenoj grupi timova.
Nenad Lalatović, trener Spartaka, sa optimizom dočekuje duel na domaćem terenu protiv Radničkog iz Niša. Posle dva veza poraza od TSC-a i Partizana, Subotičani žele da se vrate na pobednički put.
"Očekuje nas najteža utakmica prvo za mene otkako sam došao u Spartak a tako i za moje igrače. U goste nam dolazi tim koji sam dva puta trenirao, tim koji jako cenim i poštujem. Kako Radnički kao klub tako Niš kao grad i njihove navijače", rekao je Nenad Lalatović, trener Spartaka.
Osvrnuo se potom šef struke kluba sa severa Bačke i na dolazak novog trenera u Niš, Dejana Joksimovića.
"Doneo je Joksimović nešto novo u ekipu i to se odmah vidi. Selektirali su sjajan tim i prosto ne mogu da shvatim da se nalaze u poziciji na kojoj se nalaze, a to isto mislim i za nas, odnosno da nismo već u plej ofu. Radnički ima sjajne pojedince koji mogu da reše utakmicu".
Analizirao je Lalatović dobro igru Nišlija i bez obzira na njihovu trenutnu poziciju nikako ih ne otpisuje.
"Imaju sjajnu tranziciju posle oduzete lopte, jako dobro napadaju prostor iza protivničke odbrane. Očekuje nas teška utakmica, međutim kao što sam i pre rekao ne bojim se nikoga u ligi već se samo strahujem za nas kako ćemo mi ući u utakmicu. Nikada mi se nije desilo da tri utakmice zaredom ne pobedim kod kuće i da igramo puno bolje na strani. To je za mene nešto neverovatno, smatram da nismo zaslužili da izgubimo od Mladosti pa kao ni od Pazara mada su oni bili bolji u polju".
Pohvalio je igru i svog tima strateg Spartaka.
"Odigrali smo odlično u Novom Sadu protiv Vojvodine, protiv Čukaričkog takođe, a posebno u prošloj utakmici protiv Partizana gde smo u drugom poluvremenu imali jedanaest kornera, a oni ni jedan. Velika mi je želja da pobedimo Radnički i da pratimo druge rezultate, jer dokle god postoji matematička šansa za plej of mi ćemo se boriti za to. Plasman u plej of za nas bi bio kao da smo ušli u finale Kupa i da se borimo za trofej. Živim za pobedu i to hoću da prenesem mojim igračima da se bore za bodove. Imamo dobar i kvalitetan tim, ali moraju da imaju veću koncentraciju i želju za pobedom posebno kada igramo u Subotici".
Uprkos nešto lošijim rezultatima, atmosfera u ekipi je dobra.
"Imalio smo sastanak sa predsednikom gde smo igračima izneli šta od njih očekujemo. Ovom prilikom bih pozvao naše navijače da pruže podršku mojim igračima da dođemo do važne pobede i prekida loše serije u Subotici", zaključio je Lalatović.
Roger Federer godinama je dominirao teniskim terenima i pritom zaradio gotovo 130 miliona dolara od nagrada na turnirima. Međutim, njegova finansijska priča van teniskih terena impresivnija je od bilo kog trofeja.
Ovih dana u svetu sporta pažnju javnosti u Hrvatskoj privukla je informacija kako dva svetska brenda – Puma i Adidas – imaju u vidu da postanu novi brend sponzori hrvatske fudbalske reprezentacije.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
21.02.2025 08: 55
Spartak i Radnički iz Niša (15.00, TV Arena 1 Premium) otvaraju 24. kolo Mozzart Bet Superlige.
28.07.2024 09: 00
Na terenima Mozzart Bet Superlige Srbije danas će se igrati dve utakmice u drugom kolu.
07.05.2024 19: 56
Fudbaleri Spartaka iz Subotice nadigrali su na domaćem terenu ekipu niškog Radničkog 3:1 (3:0) u 34. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.
29.04.2024 09: 21
Radnik iz Surdulice ispao posle devet godina iz elite, traži se drugi putnik za Prvu ligu Srbije i dva učesnika baraža.
YouTube
pre 4d
YouTube
pre 5d
pre 21 minut 12: 22
Žreb za treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije održaće se 21. jula, a Partizan i Oleksandrija se nalaze u povlašćenoj grupi timova.
pre 1 sat 11: 15
Utakmica TSC – Radnički igra se u nedelju, 20. jula, od 20 časova, a pravdu će deliti Milan Stefanović.
pre 1 sat 10: 50
Najavio je Zvezdan Terzić da će austrijski reprezentativac biti licenciran za revanš meč koji se igra u Beogradu 29. jula. Nema sumnje da će njegov dolazak dodatno popuniti tribine najvećeg srpskog stadiona protiv ne tako atraktivne ekipe Linkolna.
pre 2 sata 10: 04
Očekuje Terzić i da će napadač da bude licenciran u ponedeljak do ponoći i da će imati pravo da igra već u revanšu sa klubom sa Gibraltara 29. jula na Marakani.
Ostavite komentar