(VIDEO) Zvezda rutinski u Ivanjici: Kanga, Hvang i Mijailović vodili crveno-bele do trijumfa

30.03.2024 17:52
Fudbaleri Crvene zvezde, Hvang In-Beom i Mirko Ivanić na utakmici protiv Javora MN Press
Fudbaleri Crvene zvezde, Hvang In-Beom i Mirko Ivanić na utakmici protiv Javora

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Javor u Ivanjici 3:0 (2:0) u 27. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Aktuelni šampion se tako odvojio od drugoplasiranog Partizana na +7, sa tim da crno-beli imaju utakmicu manje.

Meč je započeo poprilično čvrsto na obe strane i bez većih prilika. Prvi je pripretio domaćin preko Dina Dolmagića koji se odlično oslobodio čuvara, ali je bio izuzetno neprecizan i njegov šut je završio pored gola. Usledila je inicijativa gostujućeg tima. Crveno-beli su kružili oko šesnaesterca protivnika, ali nisu stvorili ozbiljniju šansu.

Nakon kornera pred sam kraj poluvremena, Milan Ilić je bio neoprezan i lopta ga je pogodila u ruku. Glavni sudija je dobio poziv iz VAR sobe da pogleda snimak, te je nakon toga dosudio jedanaesterac za crveno-bele. U 43. minutu je In-Bom Hvang doneo izabranicima Vladana Milojevića dva gola prednost nakon asistencija Mirka Ivanića.

Drugi deo igre je takođe započeo poprilično mirno. Gosti su kontrolisali tempo igre, a pogodak Srđana Mijailovića u 81. minutu je stavio tačku na utakmicu i rešio pitanje pobednika.

Aktuelni šampion Srbije se tako odvojio na +7 u odnosu na Partizan. Ipak, crno-beli imaju utakmicu manje koju će odigrati od 18.30 protiv Spartaka iz Subotice.