Bastajić doneo tri važna boda Napretku

17.03.2024 22:09
Nebojša Bastajić, strelac pobedonosnog gola MN Press
Nebojša Bastajić, strelac pobedonosnog gola

U poslednjoj utakmici 26. kola Superlige Srbije pred reprezentativnu pauzu fudbaleri Napretka posle prave drame i 107. minuta igre slavili su na domaćem terenu protiv Radničkog iz Niša.

Sa nova tri boda Kruševljani su došli na devetu poziciju i sada imaju 35 bodova, dok tim sa Čaira čeka u nastavku sezone velika borba za opstanak.
Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu, ali su zato domaći već na startu drugog stigli do prednosti. Majdevac je uputio centaršut sa desne strane, na drugoj stativi bio je Bastajić. Samo je podmetnuo glavu pomenuti igrač i sa metar smestio loptu u mrežu Radničkog iz Niša - 1:0.

U finišu meča, tačnije u devetom minutu nadoknade sudija Lazar Lukić pokazao je na belu tačku posle prekršaja jednog igrača Napretka nad Stajićem u šesnaestercu domaćih. Ipak posle, poziva iz VAR sobe, glavni arbitar je pogledao snimak i poništio prvobitnu odluku, tako da su bodovi ostali u Kruševcu.