
pre 13 minuta 14: 10
Štutgart dočekuje Hajdenhajm i nada se bodovima za Evropu
Prvi međusobni okršaj ovih ekipa ove sezone je završen pobedom Štutgarta, rezultatom 3:1.
Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj rekao je pred sutrašnji meč protiv Mladosti u Lučanima da ništa nije gotovo u trci za titulu i da on i njegovi igrači imaju svoj put.
Utakmica 26. kola Superlige Srbije igra se u nedelju od 13 i 30. (Arena 1 Premium) Partizan u sredu poražen kod kuće od Napretka (0:1) čime je prepustio prvo mesto na tabeli Crvenoj zvezdi koja sad ima dva boda više.
"Uvek kad se doživi neuspeh naravno da nije prijatno, ali ta utakmica što se mene i moje ekipe tiče završena. Stavili smo tačku, jer ima mnogo utakmica ispred nas, ne vraćamo se nazad. Imao sam razgovor sa ekipom, rekao sam im da osim rezultata nemam šta da im zamerim. Imali smo dosta šansi, ali kao što sam mnogo puta rekao, pamti se rezultat. Meč je arhiviran", rekao je Duljaj na konferenciji za medije.
Posle poraza od Kruševljana, publika je u Humskoj pružila podršku Duljaju i njegovim izabranicima. "Običnog navijača nikada ne možete da prevarite. Oni prepoznaju kada tim daje maksimum. Čestitao sam Napretku na bodovima, izgubili smo, nema kuknjave, a publika i navijači su prepoznali da su igrači hteli jako pobedu, dali su sve od sebe. Nekad vas sreća ne posluži, ali videlo se da igrači to žele. Nije ništa gotovo, imamo svoj put, znamo šta hoćemo i želimo. Nisam obećavao, niti bežim od toga da treba da se borimo za prvo mesto. Samo sam mnogo puta rekao, da nije važno ko je prvi na tabeli, nego ko će proći za cilj prvi", istakao je trener "crno-belih".
Posebno je Duljaj istakao navijače Partizana. "Ako se vratimo u blisku prošlost, videli smo da ih je na svakoj utakmici u gostima bilo mnogo, nikad više. Drago mi je što su prepoznali da se tim bori, što ima veliku želju, oni su se identifikovali sa drugima. Važna nam je njihova podrška. Izuzetno je važna, kao i uvek, mene i moju ekipu zanima čista sportska priča i fer plej", rekao je Duljaj.
Svestan je trener drugoplasiranog kluba na tabeli Superlige da je pred ekipom težak zadatak. "Mladost je po tradiciji dosta nezgodan protivnik za Partizan, ne znamo u kakvom stanju je teren, ne tražimo alibi. Imali su dosta iskusnih igrača koji mogu da igraju na rezultat i umeju to da rade. To su u dosadašnjem delu prvenstva mnogo puta dokazali. Ovaj meč je bitan, jer posle njega dolazi pauza od 14 dana i vrlo je važno na nju otići sa pozitivnim emocijama", dodao je Duljaj.
Partizan je protiv Mladosti igrao i tokom priprema, ali Duljaj kaže da će ovo biti drugačiji meč. "Dve različite utakmice, prijateljska gde nema pritiska, gde treneri mogu da provere sa kakvim igračima raspolažu. Totalno drugačija utakmica će biti u Lučanima, nadam se da će teren biti u dobrom stanju, verujem da će navijači doći u velikom broju da bodre svoj klub i igrače", zaključio je Duljaj i dodao da može da računa na sve igrače osim povređenog Mateusa Saldanje.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
13.05.2024 10: 18
Pobedom potiv lučanke Mladosti u 35. kolu Mozzart Bet Superlige, fudbaleri Partizana su prekinuli crnu seriju od šest utakmica bez pobede i nastavljaju borbu za drugu poziciju na tabeli koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
12.05.2024 18: 30
Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost iz Lučana 3:0 (1:0) u utakmici petog kola plej-ofa Superlige Srbije.
12.05.2024 17: 16
Nakon centaršuta jednog igrača crno-belih, golman Željko Samčević i Milan Joksimović su krenuli na loptu, te je došlo do sudara glavama dva fudbalera.
30.04.2024 15: 46
Jedan od najboljih igrača ekipe iz Humske na poseban način se zahvalio sad već bivšem šesfu struke
pre 14 minuta 14: 10
Prvi međusobni okršaj ovih ekipa ove sezone je završen pobedom Štutgarta, rezultatom 3:1.
pre 1 sat 12: 55
Podario je najveći fudbalski region pod kapom Fudbalskog saveza Srbije, region Zapadne Srbije veliki broj asova, a fudbal u Srbiji dobija turnir u čast legendarnog gogetera, najvećeg u istoriji jugoslovenskog fudbala – Slobodana Santrača.
pre 2 sata 12: 05
Za razliku od PSŽ-a koji nema kadrovskih problema, nešto lošija situacija je u timu Nice. Zbog povrede kolena izostaće Brazilac Dante.
pre 3 sata 11: 19
Fudbalerima Liverpula dovoljan je i bod u duelu protiv Totenhema, koji je na programu u nedelju, 27. aprila na svom "Enfildu", pa da i matematički osvoje 20. titulu šampiona, zbog čega je među navijačima "redsa" potpuna euforija.
Ostavite komentar