(KRAJ) Partizan - Napredak 0:1: Crno-beli sada strahuju za prvo mesto

13.03.2024 18:51
Leonard Ovusu na utakmici protiv Napretka MN Press
Leonard Ovusu na utakmici protiv Napretka

Fudbaleri Partizana dočekuju Napredak u 25. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije od 16.55 uz diretkan prenos na TV Arena 1 Premium.

Crno-beli u ovaj meč ulaze kao lideri na tabeli, a u prethodnom kolu osvojili su zlata vredan bod u "večitom derbiju", u kome su bili gosti Crvenoj zvezdi.

Sa druge strane, Napredak je od početka prolećnog dela sezone na upisao dve pobede, dva remija i jedan tesan poraz od Čukaričkog minulog vikenda, te pred Partizanom nije toliko lak zadatak kako tabela pokazuje.

Partizan - Napredak 0:1 (0:1)

Stadion: Partizana.
Sudija: Nikola Radaković
Strelci: /Majdevac 33/

Partizan: Jovanović – Stojković, Filipović, Marković, Antić (od 80. Janković) – Ovusu (od 57. Nikolić), Kastiljo (od 46. Zahid) – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

Napredak: Savić – Vukajlović, Stevanović, Marinković, Jovanović – Marjanović, Ljubomirac, Zličić – Bastajić, Blagojević, Majdevac (od 51. Stanojlović).

(UŽIVO) Partizan - Napredak

13.03.2024. 18:50

Kraj utakmice

Gotova je utakmica, Partizan sada strahuje za prvo mesto.

13.03.2024. 18:44

90. minut: Igraće se još šest minuta

Imaće puleni Igora Duljaja još šest minuta da pokušaju da naprave čudo i preokrenu ovaj duel u svoju korist.

13.03.2024. 18:42

87. minut: Crveni karton za Marka Jovanovića

Pomoćnik Igora Duljaja dobio je crveni karton. Tenzija polako dostiže vrhunac, ko zna šta nas očekuje do kraja. Elemenata za dugo nadoknadu ima, ali videćemo šta će na tabli pokazati čertvti sudija.

13.03.2024. 18:24

69. minut: Konsultacije sudije sa VAR sobom

Golman Napretka, Vladimir Savić, nespretno je oborio Nemanju Nikolića u kaznenom prostoru, ali je sudija Nikola Radaković posle konsultacije sa VAR sobom odlučio da ne svira penal.

13.03.2024. 18:17

61. minut: Prečka Zahida

Posle stative koju je pogodio Baždar, Zahida je sada sprečila prečka. Crno-beli su mnogo bolji nego u prvom delu, a sada već možemo da kažemo i da nemaju sreće.

13.03.2024. 18:09

55. minut: Baždar pogađa stativu

Bio je Baždar na pravom mestu u pravo vreme ali je sa 2 metra sa zemlje uspeo samo da pogodi stativu.

13.03.2024. 18:01

48. minut: Kalulu propušta dobru priliku

Sjajno je prošao Kalulu po desnoj strani, napravio je nekoliko odličnih driblinga i kada je trebalo samo da prosledi loptu u srce šesnaesterca, spetljao se i pomalo obrukao.

13.03.2024. 17:41

Poluvreme

Poluvreme u Humskoj. Imao je Baždar još jednu priliku ali je ponovo promašio, te je Napredak sačuvao minimalno vođstvo pred drugih 45 minuta.

13.03.2024. 17:29

33. minut: GOOOL! Vodi Napredak

Oduzeli su Kruševljani loptu na sredini, Bastajić je sa leve strane ubacio loptu po zemlji koja je došla do Majdevca, a ovaj pored tri čuvara uspeo da se izbori za šut koji nije mogao da zaustavi ni sjajni Jovanović.

13.03.2024. 17:23

26. minut: Nova prilika za goste

Lopta je sa desnog boka došla do Zličića koji je sa sedam metara iz izgledne pozicije promašio ceo gol.

13.03.2024. 17:13

17. minut: Velika šansa i za Napredak

Kruševljani su preživeli opsadu svog gola, i odmah su imali priliku. Probao je Bastajić, ali nije uspeo.

13.03.2024. 17:02

6. minut: Tri šanse za Baždara, ali bez gola

Imao je Samed Baždar ogromnu priliku da donese prednost Partizanu. Prvo je promašio u 1 na 1 situaciji, da bi posle nakon zbrke u kaznenom prostoru imao još dve šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi.

13.03.2024. 16:55

Počela je utakmica

Kotrlja se lopta na stadionu Partizana, prvi sa centra krenuli su gosti iz Kruševca.

13.03.2024. 16:13

Prethodni meč Partizana i Napretka dobili su crno-beli sa 2:0

Tabela Superlige

13.03.2024. 16:12

Vladimir Gaćinović uoči susreta sa crno-belima

"Drago nam je da idemo lideru, ekipi koja je u ovom delu prvenstva pokazala najviše i mislim da se zasluženo nalazi na prvom mestu. Zanimljivo, ekipa koja u odbrambenom delu tima ima sve domaće igrače, a u veznom redu i napadačkom delu su gotovo sve stranci. Ne računam tu Nemanju Nikolića i malog Sameda Baždara, koji često ulaze i startuju. To je ekipa koja ima svoj ukus i miris, koja je ofanzivno orjentisana, efikasna, ekipa koja ima dobru energiju koju je preneo Igor Duljaj, ekipa koja ima i brzinu i kreativnost, ali i individualni kvalitet. Pokazali su i karakter, pogotovo u poslednjem derbiju, kada su uspeli da sačuvaju 2:2 sa igračem manje. I naravno, kod rezultata 1:0, kad su bili totalno inferiorni, uspeli su za pet, šest minuta da postignu dva gola i napravili jednu stopostotnu šansu, ako se dobro sećam, preko Natka. Imaćemo izuzetno težak posao, međutim, znamo šta nam je činiti i ne idemo tamo spuštenog garda i sa belom zastavom. Pokušaćemo da nastavimo seriju dobrih igara. Po ko zna koji put govorim, čvrsto verujem u ove momke, bez obzira ko izađe na teren, a mislim da ćemo izaći u ponajboljem sastavu", rekao je trener Napretka

13.03.2024. 16:08

Duljaj pred Napredak

"Predstoji nam jedna od najtežih utakmica. Iskusan stručnjak Vladimir Gaćinović beležio je odlične rezultate – u Spartaku, posebno Novom Pazaru, sada Napretku. Ogromno iskustvo ima i kao mlađi kolega ne bih se usudio da pričam o nadmudrivanju s moje strane. Partizanov cilj ostaje isti. Znam i da Kruševljani imaju problema. Mladom štoperu Đekoviću želim da se što pre oporavi, bio je na oku Partizana. Ubeđen sam da će igrati protiv Partizana i igrači sa tri žuta kartona, Kruševjanima su potrebni bodovi, naša ekipa poseban je motiv i to je legitimno."

Sastavi

Partizan: Jovanović – Stojković, Filipović, Marković, Antić – Ovusu, Kastiljo – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

Napredak: Savić – Vukajlović, Stevanović, Marinković, Jovanović – Marjanović, Ljubomirac, Zličić – Bastajić, Blagojević, Majdevac.