TSC napunio mrežu Mladosti: Ćirković dvostruki strelac protiv Lučanaca

12.03.2024 15:48
Aleksandar Ćirković, fudbaler TSC-a, najefikasniji igrač meča tima iz Bačke Topole i Mladosti (L) MN Press

Fudbaleri TSC-a vratili su se na pobednički kolosek, pošto su posle poraza od Crvene zvezde i remija sa Napretkom, ubedljivo savladali Mladost iz Lučana u uvodnom meču 25. kola Mozzart Bet Superlige Srbije - 4:1 (1:0).

Da će aktuelni vicešampion države sedmi put od početka tekuće sezone slaviti u Bačkoj Topoli nagovešteno je već u 2. minutu. Munjeviti napad krenuo je iz dubine domaćinove polovine terena, duga lopta je posle "pipanja" igrača gostiju stigla do Aleksandra Ćirkovića, koji je rutinskim prizemnim šutem iskoristio to što je golman Saša Stamenković istrčao daleko izvan svog prostora.

Isti napadač učesnika grupne faze Lige Evrope 2023/24. upisao se u strelce i u drugom poluvremenu, kada se na kraju akcije s puno tečnih dodavanja ubacio u šesnaesterac i s male udaljenosti pojačao svoj realizatorski skor (67).

Pre i posle njega svoje šanse TSC-a su iskoristili Miloš Pantović (58) i Saša Jovanović (71). Prvi je glavom pravovremeno reagovao na odbitak, posle pokušaja Ivana Milosavljevića, a drugi iz okreta iskoristio centaršut Pantovića.

Imali su i Lučanci prilike za gol, ali su materijalizovali samo jedan od četiri šuta u okvir gola Veljka Ilića. Počasni pogodak za, ovog proleća, odličnu Mladost dao je Marko Veličković (74).

Pred kraj kontranapada Petar Bojić se sjajno oslobodio čuvara i uposlio kolegu, a ovaj desnom nogom postavio konačan rezultat. Ublaživši gubitak bodova svog sastava, do ove utakmice bez poraza na strani u 2024. godini.