
pre 8 minuta 16: 23
Dončić nema dilemu: Cilj Lejkersa je osvajanje NBA
Slovenački košarkaš veruje da je njegova ekipa može da vrati titulu ponovo u Los Anđeles.
Premijerne utakmice 24. kola MozzartBet Superlige na programu su danas, gde će snage odmeriti fudbaleri IMT-a i Javora, odnosno Napretka i TSC-a.
IMT i Javor (14:00, Arena 1 Premium) bore se za izađu iz opasne zone, pa su obe ekipe pod imperativom pobede u Beogradu. Ovo će biti njihov drugi susret u sezoni, a prvi je završen remijem u Ivanjici (1:1), gde je domaći Javor jedva odoleo IMT-u, koji je imao čak 24 šuta na gol, naspram tek dva rivala.
U drugoj utakmici dana, Napredak će u nešto kasnijem terminu (16:00, Arena 1 Premium) dočekati TSC, koji u Kruševac stiže nakon poraza od Crvene zvezde (1:3) u prošlom kolu. Uloga favorita, jasno, prepuštena je Toplčanima, koji su pred svojim navijačima u prvom okršaju sezone igrali 1:1 sa današnjim rivalom. Pa će ovo biti dobra prilika da se revanširaju "čarapanima" za propuštene bodove, budući da su u Topoli bili znatno bolji protivnik.
"U odnosu na Napredak sa kojim smo odigrali nerešeno u decembru, vidi se veliki pomaku u njihovoj igri. Ni tada nismo uspeli da ih pobedimo, iako smo bili dosta bolji. Jasno nam je da su odlična ekipa koju predvodi iskusni trenerom koji zna šta hoće. Dobro su izgledali u poslednjim mečevim protiv Novog Pazara, Voždovca i Čukaričkog, disciplinovani su, a u ovom trenutku imaju verovatno najbolju tranziciju u našem prvenstvu.", rekao je između ostalog trener TSC-a Žarko Lazetić pred gostovanje u Kruševcu.
MozzartBet Superliga, 24. kolo.
Četvrtak
IMT - Javor 14:00 (Arena 1 Premium)
Napredak - TSC 16:00 (A1P)
Petak
Radnik - Radnički 1923 16:30 (A3P)
Spartak - Novi Pazar 16:30 (A1P)
Mladost - Čukarički 18:30 (A3P)
Vojvodina - Voždovac 18:30 (A1P)
Subota
Crvena zvezda - Partizan 17:00 (A1P)
Železničar - Radnički Niš 19:00 (AS1)
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
27.10.2024 20: 56
Prvi poraz Kruševljana nakon tri vezana kola.
20.07.2024 16: 15
Utakmica prvog kola Superlige između TSC-a i IMT-a, igra se sutra od 19.30, na stadionu TSC Arena u Bačkoj Topoli
31.05.2024 11: 04
Tokom debitantskog nastupa na međunarodnoj sceni fudbaleri TSC-a imali su priliku da u grupnoj fazi Lige Evrope igraju protiv tadašnjeg aktuelnog osvajača Lige konferencija, Vest Hema i ekipe koja ga je u sredu uveče nasledila na tom tronu, grčki Olimpijakos.
23.05.2024 20: 31
Veoma ubedljiva pobeda izabranika Žarka Lazetića za kraj sezone.
pre 21 minut 16: 10
On od 2023. godine konstatno kuburi sa zdravstvenim problemima.
pre 1 sat 15: 29
Branilac trofeja jedini igra u novembru.
pre 1 sat 15: 02
Srpski trener je bar oficijalno još uvek šef struke Moskovljana.
pre 2 sata 14: 16
Sudijska komisija obrazložila VAR situacije u minulom kolu Superlige Srbije.
Ostavite komentar