Topolčani slavili u Pančevu: Železničar ostao u opasnoj zoni

24.02.2024 20:32
Fudbaleri TSC-a MN Press
Fudbaleri TSC-a

Fudbaleri TSC-a nastavili su poteru za "večitima" na vrhu tabele, posle još jedne dobre partije u Superligi Srbije, gde su u sklopu 22. kola pobedili Železničar u gostima - 3:2 (2:0).

Ekipa Žarka Lazetića kontrolisala je dešavanja otpočetka do kraja susreta. Prednost od dva gola stekla je već u 19. minutu preko Aleksandra Ćikovića i Alekse Pejića.

Dario Grgić mogao je da donese neizvesnost početkom drugog poluvremena kada je sviran penal za Pančevce, ali je udarac mladog veziste sa "bele tačke" odbranio golman Topolčana - Veljko Ilić.

Nedugo zatim stigla je kazna u vidu još jednog pogotka Aleksandra Ćirkovića, posle čega je TSC stekao velikih 3:0. U tim trenucima delovalo je da je sve rešeno u Pančevu. Ali...

Železničar je vratio neizvesnost golovima Strahinje Jovanovića i Aleksandra Kahvića. Međutim, ispostaviće se da je to bilo sve što smo videli od domaće ekipe večeras.

TSC je upisao 46. bod u Superligi, gde sada zaostaje 10 za vodećim Partizanom, dok je Železničar ostao u opasnoj zoni sa svega 19 osvojenih bodova od starta sezone.