Matić sačuvao Bagdalu, Crvena zvezda ostavila dva boda u Kruševcu

Autor: Sašo Ilijoski

19.03.2023 19:02
Matić sačuvao Bagdalu, Crvena zvezda ostavila dva boda u Kruševcu FK Crvena zvezda

Crvenu zvezdu deli ipak samo 11 bodova od odbrane titule. Šampion Srbije nije uspeo da pobedi Napredak u Kruševcu 1:1 (1:0) u 27. kolu Mozzart bet Superlige, pa je otišao samo na plus 18 u odnosu na prvog pratioca TSC iz Bačke Topole, te ih do šeste uzastopne titule deli 11 bodova do kraja šampionata, a to verovatno neće moći da ostvare do kraja prvog dela već tek u plej-ofu!

Prvak Srbije je i bez Milan Borjana, Gelora Kange, Milana Rodića, Aleksandra Kataija i Srđana Mijailovića, kontrolisao igru od samog starta, ali sve do 31. minuta nije stvorioa nijednu pravu priliku. Osman Bukari je mogao bolje da iskoristi atraktivnu asistenciju (makazice) Aleksandra Pešića.

Napredak je u 38. minutu imao dobru priliku, Čečarić je oduzeo loptu Azarovu, poslao je i dobru povratnu loptu koju Knežević nije uspeo da pošalje u gol, a onda je sevnula kontra iz udžbenika. Kangva je poslao Bukariju dobar dubinski pas, napadač iz Gane je stigao u šesnaesterac, dobro sačekao Mirka Ivanića, koji je dolazio iz drugog plana. Usledio je odličan centaršut, a Zvezdina "četvorka" se samo "poklonila" za vođstvo.

Bukari je dva minuta kasnije mogao da povisi prednost, ali je pogodio spoljni deo mreže, da bi golman Petrić zaustavio odličan udarac Ivanića posle kornera.

Prvi 15 minuta u nastavku protekli su u napadima domaćina, međutim, Eraković i Dragović bili su neprelazni u odbrani te je Vasiljević ostajao bez posla. Zvezda je kao i u prvom poluvremenu pojačala ritam i napade, Pešić i Bukari nisu bili precizni, da bi trener Milojević u poslednjih 20 minuta na teren poslao prvog strelca Aleksandra Kataija kako bi se lišio stresnije završnice.

Koliko je Katai lucidan igrač pokazao je u 75. minutu. Prošao je po levoj strani, kada su svi očekivali pas, najbolji strelac Zvezde odlučio se za udarac i pogodio stativu iz mrtvog ugla!

Samo jedna greška odbrane koštale su Zvezdu tri boda, Bojan Matić je odbitak posle "glavometa" sa šest metara poslao u mrežu i Kruševljanima doneo prvi pod pod Bagdalom protiv crveno-belih još od 2017. godine kada su slavili 1:0.

Napredak - Crvena zvezda 1:1 (0:1)

Stadion: Mladost
​Sudija: Milan Mitić.
Strelci: Matić u 85. za Napredak, a Ivanić u 38. minutu za Crvenu zvezdu.

NAPREDAK: Petrić - S. Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović (od 88. Projić) - Stanković, Krstić (od 78. Pantić) - Đ. Jovanović (od 63. Rosnup), Knežević, Čečarić (od 78. Matić) - Šarić.

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević – Vigo, Eraković, Dragović, Azarov – Bukari (od 70. Mijatović), Kangva (od 87. Mijailović), V. Nikolić (od 20. S. Srnić), Ivanić (od 87. Rakonjac) – Mitrović (od 70. Katai), Pešić.