Autor: Sašo Ilijoski

19.03.2023 18:53
(KRAJ) Napredak - Crvena zvezda 1:1: Matić kaznio grešku odbrane šampiona i doneo bod FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je posle poraza Partizana od Radnika u petak došla u situaciju da joj za novu titulu nedostaje još četiri trijumfa. Teoretski, mogu da odbrane trofej u Mozzart bet Superligi i pre ple-ofa što se od ustrojenja ovog formata nikad nije dogodilo.

Prva tri boda mogu da osvoje danas u Kruševcu, ali trener Miloš Milojević izveo je sastav bez kapitena Milana Borjana, Gelora Kange (nisu u protokolu), Milana Rodića, Srđana Mijailovića i Aleksandra Kataija (na klupi).

Šansu su dobili golman Vasiljević, levi bek Azarov, Veljko Nikolić i Stefan Mitrović. Kruševljani su u solidnoj formi, prošli su u četvrtfinale Kupa Srbije i pokušaće da ponove 2017. godinu kada su poslednji put savladali crveno-bele u borbi za bodove.

Jesenas na stadionu "Rajko Mitić", crveno-beli su pobedili 1:0 golom Aleksandra Pešića u 68. minutu.

Napredak - Crvena zvezda 1:1 (0:1)

Stadion: Mladost
​Sudija: Milan Mitić.
Strelci: Matić u 85. za Napredak, a Ivanić u 38. minutu za Crvenu zvezdu.

NAPREDAK: Petrić - S. Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović (od 88. Projić) - Stanković, Krstić (od 78. Pantić) - Đ. Jovanović (od 63. Rosnup), Knežević, Čečarić (od 78. Matić) - Šarić.

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević – Vigo, Eraković, Dragović, Azarov – Bukari (od 70. Mijatović), Kangva (od 87. Mijailović), V. Nikolić (od 20. S. Srnić), Ivanić (od 87. Rakonjac) – Mitrović (od 70. Katai), Pešić.

/Matić 85 - Ivanić 38/
Čukarički – Voždovac 19.00 (TV Arena sport 10)

(KRAJ) Napredak - Crvena zvezda 1:1

19.03.2023. 18:58

Kraj meča, Napredak je odoleo Zvezdi.

Kraj pod Bagdalom, Napredak je ostavio srce na terenu i na kraju zasluženo stigao do boda.

19.03.2023. 18:59

(VIDEO) Napredak - Crvena zvezda 1:1

19.03.2023. 18:43

85. minut: GOOOL! Napredak izjednačava, strelac Bojan Matić

Grešku u odbrani Crvene zvezde koristi Bojan Matić. Nisu dobro reagovali defanzivci gostiju posle prekida, lopta se odbila na nogu Matiću koji je sa pet metara lako izjednačio.

19.03.2023. 18:34

75. minut: Katai pogađa stativu

Stativa spašava Napredak. Katai je prošao po levom krilu, svi su očekivali pas, ali se "magiko" odlučio da šutira i pogodio je stativu.

19.03.2023. 18:26

66. minut: Bude se crveno-beli u nastavku

Nije Zvezda pretila sve do 60. minuta, a onda su Pešić i Bukari imali dve dobre situacije.  Golgeteru je Petrić odbranio udarac iskosa sa leve strane, dok je Bukari sa 16 metara šutirao, jako, pored gola.

19.03.2023. 18:19

60. minut: Kruševljani pokupavaju da izjednače

Napredak u nastavku pokušava da izjendači. Igraju domaćini hrabrije, međutim, Eraković i Dragović su za sada bezgrešni i zaustavljaju sve pokušaje. Šarić se našao u dve situacije, ali je oba puta bio izblokiran. Stanković je mogao i bolje da šutira sa 20 metara.

19.03.2023. 18:09

50. minut: Pešić atraktivno, a neprecizno

Dobio je Pešić dobru loptu od Kangve na visnu penala, a zatim je pokušao makazicama da ugrozi Petrića. Lopta je otišla pored gola.

19.03.2023. 18:05

Počeo je drugi deo meča

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

19.03.2023. 17:48

Kraj prvog poluvremena, prednost šampiona

Crvena zvezda je rešila prvo poluvfeme u svoju korist. Posle gola Ivanića, creveno-beli su imali dve lepe prilike da dupliraju prednost. Prvo je Bukari bio sebičan, a zatim je Petrić sjajno odbranio udarac Ivanića posle kornera.

19.03.2023. 17:46

(VIDEO) Napredak - Crvena zvezda 0:1

19.03.2023. 17:40

38. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 1:0, strelac Mirko Ivanić

Vodi Crvena zvezda od 38. minuta. Imao je Napredak sjajnu priliku, ali pas Čečarića nisu uspeli da bolje iskoriste domaćini, da bi u kontri Bukari prošao 40 metara, a zatim video Mirka Ivanića koji je dolazio iz drugog plana. Usledio je odličan centaršut, a Ivanić se samo poklonio i matirao Petrića.

19.03.2023. 17:32

31. minut: Bukari promašuje prvu dobru priliku

Zvezda je konačno stvorila priliku na meču. Vuigo je centrirao sa desne strane, Pešić je vratio loptu makazicama ka Bukariju a napdač iz Gane je glavom šutirao sa osam metara preko gola.

19.03.2023. 17:29

30. minut: Mnogo borbe, malo fudbala

Mnogo je borbe pod Bagdalom, a malo dobrog fudbala. Napredak je imao dva solidna napada bez realizacije, Zvezda nikao da organizuje neki kvalitetniji napadf da bi ugrozila Petrića.

19.03.2023. 17:19

18. minut: Povreda Veljka Nikolića, Srnić na terenu

Nema sreće Veljko Nikolić. Uhvatio se za zadnju ložu i ostao je da leži na travi. Novi maler za veznog igrača Zvezde koji muku muči sa povredama u poslednjih godinu i po dana. Morao je Miloš Milojević već u ranoj fazi da napravi izmenu, na teren ulazi Slavoljub Srnić.

19.03.2023. 17:09

10. minut: Zvezda kontroliše meč, nema prilika

Crvena zvezda je od starta uspostavila kontrolu meča, ali za sada ne uspeva da stvori i konkretniju priliku jer se Kruševljani organizovano brane. Pokušavaju gosti pre krila da stvore priliku za Pešića, međutim, on je pod dvojnom prismotrom štopera.

19.03.2023. 16:59