TSC savladao Mladost i preskočio Partizan na drugom mestu

18.03.2023 19:56
TSC savladao Mladost i preskočio Partizan na drugom mestu MN Press

Fudbaleri TSC-a savladali su u Bačkoj Topoli Mladost rezultatom 2:1 (2:0) i probili se na drugo mesto Mozzart bet Superlige Srbije.

Bodove domaćinu doneli su bivši fudbaleri ekipe iz Lučana, Miloš Cvetković je postigao vodeći pogodak u 15. minutu, a dvadeset minuta kasnije u strelce se upisao i Saša Jovanović.

U 15. minutu akciju domaćina pokrenuo je Milan Radin, prošao je po desnoj strani i centrirao u kazneni prostor, lopta je došla do Nemanje Petroviča na levom boku, on je proigrao Cvekovića koji je natrčao i snažnim udarcem iskosa sa 18 metara pogodio bliži ugao golmana Luke Savića - 1:0.

Izabranici Žarka Lazetića dobro su kombinovali u 36. minutu. Vukašin Krstić je na centru klizećim startom oduzeo loptu Marku Miriću,  potom je Petar Ratkov kombinovao sa Sašom Jovanovićem i idealno ga proigrao za 2:0.

Isti igrač je mogao da uveća prednost, našao se pred golmanom gostiju koji je odbranio njegov šut. Čuvar mreže Mladosti je dobro reagovao i u 65. minutu kada je u prilici bio Petar Ratkov.

U finišu meča golman domaćih Veljko Ilić skrivio je penal nad Mirićem, a Nemanja Tomić ga realizovao i postavio konačnih 2:1.