(VIDEO) Napredak i Spartak remizirali: U golgeterskim ulogama - bekovi

12.02.2024 17:52
Vladimir Prijović, bek Spartaka u duelu sa Oanjinkom iz Zvezde MN Press
Vladimir Prijović, bek Spartaka u duelu sa Oanjinkom iz Zvezde

Napredak i Spartak iz Subotice odigrali su 1:1 (1:1) pod Bagdalom u poslednjem meču 20. kola Mozzart Bet Superlige. Domaćinu je pripao prvi deo meča, gosti su bili opasniji u nastavku, pa su treneri Vladimir Gaćinović i Nenad Lalatović mogli da budu i ne budu zadovoljni rezultatom.

Igralo se otvoreno od starta meča, domaćin je imao i veću inicijativu i više pokušaja da se ugrozi gol, a navijači su u prvih 45 minuta videli po pogodak u obe mreže i to u režiji bekova. Obe ekipe imaju odlične napadače, ali danas su pogađali samo bekovi.

Posle dva pokušaja Đorđa Jovanovića i Mršića, gosti su poveli posle kornera. Bek Vladimir Prijović je sačekao loptu koja pala posle duela više igrača i sa nekih pet metara poslao je u mrežu.

Inicijativu je domaćin pretvorio u izjendačenje pred kraj prvog dela, Krstić nije pogodio glavom posle centaršuta Zličića, ali se zato bek Stefan Jovanović iskrao na drugoj stativi i dobar centaršut Vukajlovića pretvorio u izjednačenje.

Mudrinski i Đorđe Jovanović mogli su da promene rezultat, nisu bili precizni pa se na domor otišlo u egalu.

Gosti iz Subotice su u nastavku bili mnogo opasniji rival. Mijić je prvo prokockao zicer sa sedam metara kada je glavom loptu poslao preko prečke, a isto je nešto kasnije uradio i novajlija Stefan Tomović. Luka Bjelović, koji je zamenio veoma dobrog Roševića, u 74. minutu je odlično šutirao glavom i imao nesreću da pogodio samo prečku.

Subotičani su osim boda i prekinuli seriju od tri poraza u direktnom nadmetanju sa Kruševljanima.