Radnički 1923 dominirao pa strepeo za pobedu nad Radničkim iz Niša

11.02.2024 15:09
fudbaleri Radničkog 1923 MN Press
fudbaleri Radničkog 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su Radnički iz Niša 3:2 (1:0) u 20. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Iako su domaćini iz Kragujevca vodili 3:0, na kraju su morali da strepe za pobedu, ali su ipak bodovi ostali na "Čika Dači".

Kragujevčane je u prednost doveo Vajdi Sahli koji je postigao pravi evrogol. Nakon jednog kornera i zbrke u kaznenom prostoru, lopta je na desnoj strani došla do Sahlija, a on je uz mnogo felša sa nekih 25 metara plasirao u gol rivala.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, ali je već u 47. Milutin Vidosavljević nakon dodavanja Sahlija rutinski povisio na 2:0, a isti igrač bio je strelac i trećeg gola u 59. minutu.

Delovalo je da je sve gotovo, ali je u 72. minutu Jusuf Bamidele posle sjajne akcije i dodavanja Aleksandra Mesarovića smanjio na 3:1, a dodatno uzbuđenje doneo je Stefan Cvetković u 85. minutu kada je ostao zaboravljen na drugoj stativi i posle centaršuta Andreja Stojanovića postigao drugi gol za svoj tim.

Radnički 1923 je ipak izdržao do kraja i upisao važnu pobedu u borbi za plej-of, dok su Nišlije sada 15. na tabeli sa svega 17 bodova.