(KRAJ) Partizan - Crvena zvezda (2:1): Slavlje crno-belih u Humskoj, Partizan jesenji prvak!

20.12.2023 19:54
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana MN Press
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde od 18 časova igraju 171. "večiti derbi", koji će odlučiti jesenjeg prvaka MozzartBet Superlige. Najveća utakmica srpskog fudbala igra se u sklopu zaostalog, devetog kola takmičenja. Susret iz Humske možete pratiti u dikretnom prenosu na Areni 1 Premium, kao i putem aplikacije Arena Cloud, a tok meča i kretanje rezultata putem našeg portala.

Crveno-beli dočekuju ovaj susret na prvom mestu tabele sa dva goda više od gradskog rivala (44) i u znatno boljem raspoloženju, pošto se nalaze u seriji od šest uzastopnih pobeda u Superligi. Sa druge strane, Partizan kuburi sa rezultatima. Od debakla protiv TSC-a (0:4), izabranici Igora Duljaja nikako da se vrate u prepoznatljivu formu, koja ih je krasila tokom čitave sezone, a pozitivan rezultat protiv Crvene zvezde, bi koliko-toliko popravio stanje u Humskoj.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:1 (1:0)

Stadion: JNA

Sudija: Nenad Minaković.

Partizan: A. Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Stjepanović - Kalulu, Natho, Zahid - Saldanja. Trener: Igor Duljaj.

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Spajić, Dragović, Rodić - Mijailović, Hvan - Bukari, Katai, Olajinka - Mijatović. Trener: Barak Bahar.

(UŽIVO) Partizan - Crvena zvezda

20.12.2023. 19:58

Kraj utakmice: Partizan je jesenji prvak!

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 2:1 u izuzetno sadržajnom "večitom derbiju" i sa bodom prednosti, završili prvi deo sezone na liderskom mestu tabele.

Golove za crno-bele postigli su Natho iz penala i Saldanja, dok je jedini pogodak za Zvezdu postigao Endijaje.

Crvena zvezda do kraja se borila da dođe do izjdnačenja, u samom finišu imala je odličnu priliku kada je Kraso proigrao Kataija u petercu Partizana, ali je Zvezdin "magiko" poslao loptu u gol aut.

Na kraju pobeda Partizana 2:1!

20.12.2023. 19:53

90 MINUT: Još sedam minuta nade za Zvezdu

Igraće se još sedam minuta u Humskoj.

20.12.2023. 19:51

86. MINUT: Nikolić maši prazan gol

Kakva prilika za Partizan! Posle duge lopte crno-belih, Saldanja je proigrao usamljenog Nikolića pred golom Zvezde, ali je rezervista Partizana u nameri da lobuje Glazera poslao loptu preko gola. Pomoćni sudija je doduše signalizirao ofsajd, ali je pitanje da li je Nikolić zaista bio u nedozovoljenoj poziciji.

20.12.2023. 19:47

84. MINUT: Još jedan poništen gol Zvezde, Mijatović ponovo u ofsajdu

I drugi gol Mijatovića je poništen zbog ofsajda večeras. Kanga je prethodno uputio sjajan udarac iz daljine, da bi posle odbitka mladi centarfor Zvezde prosledio loptu u mrežu, ali je ipak bio u ofsajdu.

20.12.2023. 19:46

81. MINUT: Dinamična utakmica u Humskoj

Ofanziva Zvezde u ovim trenucima. Partizan se brani, ali su i crno-beli popasni iz kontri. Utisak je da gol visi u vazduhu. Zvezda napada, Partizan ima prostora u tranziciji. Gledamo dinamično utakmicu i nema sumnje da nas čeka uzudljiva završnica.

20.12.2023. 19:41

77. MINUT: Odličan pokušaj Kange iz slobodnjaka

Pokušala je Zvezda da stigne do izjednačenja iz slobodnog udarca. Sa nešto više od 20 metara od gola pokušao je Kanga, uputio je odličan udarac, ali se sjajno isprečio Jovanović.

20.12.2023. 19:43

20.12.2023. 19:36

71. MINUT: GOOOL Endijaj smanjuje prednost crno-belih

Taman što je ušao u igru, Endijaj postigao je gol i smanjio vođstvo crno-belih! Bukari je poslao loptu sa boka, a na pravom mestu u petercu našao se Senegalac.

20.12.2023. 19:29

67. MINUT: GOOOOL! Saldanja udvostručio prednost Partizana!

Novi pogodak Partizana! Zahid se sjajno oslobodio svojih čuvara i još bolje proigrao usamljenog Saldanju u kaznenom prostoru, odakle spretno šalje loptu iza leđa Glazera.

20.12.2023. 19:24

60. MINUT: Lep prijem, ali očajna realizacija Kataija

U jeku ofanzive Partizana, crveno-beli imali su dobru priliku. U centru pažnje bio je Katai, koji je lepo prihvatio loptu u šesnaestercu Partizana, ali je šut bio katastrofalan. Lopta je verovatno završila na tribinama...

20.12.2023. 19:21

55. MINUT: Dve odlične prilike Zahida

Dve odlične prilike za Partizan u režiji Zahida. Najpre je Norvežanin pokušao sa ivice kaznenog prostora, kada je lopta prohujala pored stative, da bi se potom našao u izglednoj šansi u narednom napadu, kada ga je sjajno proigrao Saldanja. Ali, u poslednjem trenutku, ispred Zahida u srcu šesnaesterca Zvezde, isprečio se Dragović...

Ostaje 1:0 za Partizan.

20.12.2023. 19:10

47. MINUT: Bakljada sa Severa prekinula utakmicu

Glavni arbitar Nenad Minaković prekinuo je utakmicu zbog velike bakljade navijača Crvene zvezde na severnoj tribini. Slaba je vidljivost, gust dim spustio se na teren, pa će prekid sigurno potrajati nekoliko minuta.

20.12.2023. 18:55

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Crvena zvezda 1:0

Posle prvih 45 minuta u Humskoj, Partizan ima prednost 1:0 golom Natha u finišu poluvremena. Crno-beli imali su inicijativu na startu utakmice, potom je Zvezda preuzela kontrolu. Stvorila veliki broj prilika, preko Mijatovića postigla čak i pogodak, koji je poništen zbog ofsajda, da bi izabranici Igora Duljaja, ipak došli do vođstva u finišu poluvremena, kada je Rodić nepropisno zaustavio Stojkovića.

Sudija je pokazao na "belu tačku" posle gledanja VAR snimka, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Natho.

20.12.2023. 18:56

20.12.2023. 18:44

40. MINUT: GOOOL! Vodi Partizan, Natho siguran sa "bele tačke"

U jeku napada Crvene zvezde, Partizanu je sviran penal. Rodić je nepropisno zaustavio Stojkovića u svom kaznenom prostoru, a nakon rekacije iz VAR sobe, glavni arbiar je pokazao na "belu tačku".

Natho je preuzeo odgovornost i doveo crno-bele u vođstvo!

20.12.2023. 18:51

35. MINUT: Nova propuštena prilika za Zvezdu

Još jedna prilika Zvezde odlazi u nepovrat. Katai je lepo poslao loptu u slobodan prostor, Bukari je zapretio sa boka, ali je za malo bio neprecizan.

20.12.2023. 18:38

31. MINUT: Marković čuva mrežu Partizana

Crveno-beli nastavljaju da prete. Najpre je Katai imao novu šansu, da bi se potom u izglednoj prilici našao i Olajinka. Vezista Zvezde pokušao je glavom nakon odbitka, ali se na gol liniji sjajno postavio Marković. Kakva šansa za goste!

20.12.2023. 18:32

28. MINUT: Velika ofanziva Zvezde

Zvezda definitivno opasnija u ovim trenucima. Gol praktično visi u vazduhu. Sada je dobru šansu imao Katai, koji je uputio solidan udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu ka golu pogodila Markovića i skrenula putanju, ali se Jovanović lepo postavio. Ostaje 0:0.

20.12.2023. 18:29

26. MINUT: Poništen gol Zvezde zbog ofsajda

Postigla je Zvezda gol, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Mijatović je lepo prihvatio loptu sa boka nakon asistencije Olajinke, ali je, ipak, malo požurio.

20.12.2023. 18:26

20. MINUT: Preti Partizan, ali preti i Zvezda

Oslobodila se malo Zvezda pritiska i počela da odgovara na ofanzivu Partizana. Mijatović je sada imao priliku, pokušao je sa dvadesetak metara od gola Partizana, ali je Jovanović sjajno reagovao i poslao loptu u korner.

20.12.2023. 18:22

18. MINUTA: Nova prilika za crno-bele

Domaća ekipa je definitivno konkretija za sada. Imali su igrači Partizana još dve povoljne priliku. Kalulu je proigrao sa Saldanju u šesnaestercu, ali za malo zakasnio Brazilac, dok je prethodno šansu okušao Natho.

20.12.2023. 18:18

14. MINUT: Natho ponovo u centru pažnje

Partizan opasniji u ovim trenucima. Natho je prošao po desnom boku, prošao kroz "gužvu", izgradio sebi poziciju za šut, ali je poslao loptu direktno u Glazera, ostaje 0:0.

20.12.2023. 18:13

10. MINUT: Crno-beli prvi zapretili

Prvi pokušaj ka golu imali su fudbaleri Partizana. Natho je pokušao iz velike daljine, a nakon intervencije Glazera, sreću je okušao i Belić, ali je ipak bio predaleko od gola Zvezde.

20.12.2023. 18:11

8. MINUT: Tvrda utakmica, dosta prekida u derbiju

Gledamo tvrdu utakmicu sa dosta prekida. Mahom se sve odvija na polovini terena, Zvezda ima nešto veću inicijativu, dugačkim loptama pokušava da dođe do izgledne prilike, ali je odbrana crno-belih, za sad, sigurna.

20.12.2023. 18:03

Počela je utakmica u Humskoj

Partizan i Crvena zvezda sastaju se u 171. "večitom derbiju", odnosno u zaostalom, devetom kolu Superlige.

Severna i zapadna tribina u Humskoj poprilično su popunjene, na istočnoj se takođe nalazi solidan broj navijača, dok je južna, prema očekivanjima, prazna zbog bojkota popularnih "grobara".

Veliki broj igrača iz obe ekipe će po prvi put večeras osetiti čar derbija, a pogotovu iz tabora crno-belih, koji imaju čak osam debitanata.

Partizan igra u formaciji 4-2-3-1, najistureniji je Saldanja, dok će mu društvo po bokovima praviti Zahid i Kalulu. Sa druge strane i Zvezda igra u istoj formaciji, a na poziciji centarfora nalazi se mladi Mijatović.

Utakmica je počela, loptu sa centra izveli su igrači Partizana.

20.12.2023. 17:49

Barak Bahar nije želeo da daje izjave

Barak Bahar nije želeo da daje izjave uoči derbija, a prema informacijama naše reporterke Jovane Guzijan, trener Crvene zvezde će to učiniti po završetku meča u Humskoj.

20.12.2023. 17:12

Autobus Partizana dva puta promašio rutu do Humske

"Dva puta smo promašili put na putu do stadiona i zato malo kasnimo. Igračima nisam želeo da stvaram nikakav pritisak nego sam im samo rekao neka izađu i zaigraju najbolje što znaju, pa neka bolji pobedi", rekao je Igor Duljaj za TV Arena sport i nastavio:

"Na ovom susretu neću moći da računam na povređene Aleksandra Šćekića i Franka Kanutea, dok su Mihajlo Petković i Kvinsi Menig pod temperaturom i ne mogu da nam pomognu.Nisam želeo pred meča da držim previše sastanak, već sam rekao igračima da izađu na teren i budu najbolji što mogu", rekao je trener Partizana neposredno pred utakmicu.

20.12.2023. 17:11

Prošli "večiti derbi" u Humskoj završen je bez pobednika

20.12.2023. 17:02

Još samo sat vremena do početka 171. "večitog derbija"

Barak Bahar: Želja igrača veliki faktor u derbiju

"Analizirali smo rivala, naravno, tako pripremamo svaku utakmicu. Partizan je imao jedan od najdužih nizova u Evropi i normalno je da dođe do pada forme. U derbiju je sve do želje. Zvezda je šest godina bila bolja od Partizana, ali se dešavalo da u derbiju bude egal. Moramo na terenu da pokažemo da smo bolji. Ne treba mi ultimatum, niti da mi iko priča o derbiju. Znam koliko je ova utakmica važna za igrače, navijače, klub, pa i mene", rekao je Barak Bahar.

20.12.2023. 16:59

Igor Duljaj: Da budemo pošteni prema sebi i obavezama

"Igrači su motivisani, neki od njih nikada nisu igrali derbi i žele da osete tu atmosferu kakvu su videli na košarkaškim utakmicama. Nadamo se da ćemo danas biti pošteni na našem stadionu prema sebi i obabezama. Igrače nisam opteretio imperativom pobede, samo tražim od njih da budu maksimalno fokusirani, ostalo nije bitno", rekao je Igor Duljaj.