TSC slavio u "evropskom" derbiju, Vojvodina ispustila dva gola prednosti

05.11.2023 17:29
TSC slavio u "evropskom" derbiju, Vojvodina ispustila dva gola prednosti MN Press

U duelu dve ekipe koje ove sezone igraju u grupnim fazama Lige Evrope i Lige konferencije, TSC je bio bolji od Čukaričkog 2:0 (1:0).

U poprilično neizvesnoj utakmici, nije viđeno previše šansi ali su gosti iz Bačke Topole uspeli da iskoriste svoje i tako odnesu tri boda sa Banovog Brda.

Aleksandar Ćirković je bio strelac u 23. minutu, a asistenciju je upisao Josip Čalušič. Pred sam kraj utakmice, Miloš Cvetković je u 83. minutu postigao pogodak i tako rešio pitanje pobednika.

TSC je ostao na trećoj poziciji i ima 26 bodova, dok ekipa Čukaričkog zauzima peto mesto sa 17 osvojenih bodova.

MN Press

Od kako je Ranko Popović seo na klupu Vojvodine, ekipa je beležila sjajne rezultate i stigla do četvrtog mesta koje vodi u kvalifikacije za evropska takmičenja naredne sezone. Ipak, danas Voša nije uspela da osvoji tri boda iako je imala dva gola prednosti.

Meč na Karađorđu je otpoečo dominacijom domaćeg tima i već nakon 14. minuta je imao dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Radomira Milosavljevića i Alekse Vukanovića. Nastavili su novosađani sa napadima i imali inicijativu tokom većeg dela utakmice, ali je Železničar u 63. minutu smanjio prednost preko Đorđa Šušnjara.

Već u 76. minutu je na semaforu stajalo 2:2 nakon gola Ivana Lakićevića. Imao je domaćin sjajnu priliku da povrati prednost u 80. minutu, ali je Ivanović nakon odbitka sa svega nekoliko metara poslao loptu pored stative.

Vojvodina je ostala na 4. poziciji i ima 19 osvojenih bodova, dok je Železničar na 15. mestu i ima 11 bodova.