04.11.2023 20:10
Zvezda sigurna protiv Radnika: Crveno-beli upisali trijumf pred susret sa Lajpcigom MN Press

Ponovo su brinuli navijači Crvene zvezde, ali su ipak na kraju mogli da odahnu jer su njihovi miljenici uspeli da savladaju Radnik 3:1 (1:0) u 14. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Od početka meča crveno-beli su imali terensku inicijativu, konstnanto su napadali i to im se isplatilo u 19. minutu. Mirko Ivanić se majstorski snašao u kaznenom prostoru rivala, a lopta je došla do mladog Jovana Mijatovića koji ju je zakucao u gol.

Nastavili su domaći da napadaju, ali nisu korisitili šanse koje su stvarali, te se na poluvreme otišlo sa 1:0 za sastav Baraka Bahara. Izraelski stručnjak je jasno dao naređenja svojim pulenima da želi i drugi gol, a oni su mu to obezbedili već u 54. minutu. Nakon pomalo nejasne akcije posle prekida, Kings Kangva je sa desnog boka poslao odličan centaršut, a Uroš Spajić je ostao sam i glavom bez većih problema sproveo loptu u mrežu

Delovalao je da je sve gotovo i da "Delije" nemaju razloga za brigu, ali je Nemanja Tomašević u 70. minutu pravim evrogolom pogodio za nadu Radnika da može barem do boda.

Ali, to ipak nije bio slučaj. U 90. minutu Vladimiri Lučić je oboren u šesnaestercu, a penal je kako-tako realizovao Gelor Kanga i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Crveno-beli će sada odmeriti snage sa Red Bul Lajpciogom u Ligi šampiona (utorak, 18.30, TV Arena 1 Premium), dok će Radnik u sledećem kolu ugostiti Napredak.

Crvena zvezda - Radnik 3:1 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Danilo Nikolić

Strelci: Mijatović u 19, Spajić u 54. i Kanga u 90. minutu za Crvenu zvezdu, Tomašević u 70. za Radnik.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Nedeljković, Điga, Spajić, Mitrović (46. Rodić) - Kangva - Kanga, Ivanić (60. Bukari), Kraso (76. Hvang) - Mijatović (60. Lučić), Endiaje (46. Olajinka).

RADNIK: Ranđelović - Abubakar, Vranjanin, Oršečnanin, Jović (79. Čumić) - Mitošević (87. Milić), Hajdarević - Gašić (62. Bogdanović), Kočić, Tomašević (79. Martinkevič) - Duronjić (79. Kadijević)