29.10.2023 18:31
Remi Čukaričkog i Vojvodine na Brdu u senci povrede Vojina Serafimovića i drame u 45. minutu MN Press

Vojvodina je vodila na Banom Brdu 2:0, ali je Čukarički uspeo da stigne do boda 2:2 (1:2) u meču 13. kola Mozzart bet Superlige koji je ostao u senci drame u 45. minutu posle sudara glavama Normana Kembela i Vojina Serafimovića. Štoper Čukaričkog je lošije prošao, posle ukazane pomoći na terenu je kolima Hitne pomoći odvezen u bolnicu.

Čukarički je bilje otvorio meč, imao je tri prilike, dve preko Jankovića, a poveli su gosti. Andrija Radulović je dobro izveo korner, a Dejan Zukić je glavom loptu poslao u sam ugao golmana Filipovića. Tri minuta kasnije, Kembel je desnom spoljnom asistirao a Aleksa Vukanović je akrobatskim skokom bio brži od defanzivaca domaćina i uvećao prednost Vojvodine na 2:0.

Čukarički je smanjio na 1:2 u 36. minutu. Docić je izveo jedan od njegovih maestralnih prekida, a Stefan Kovač je prebacio loptu iznad Carevića u mrežu.

Sudar glavama i teža povreda Serafimovića

Igralo se žustro, sa mnogo kontakta, u sudaru glavama u 45. minutu Norman Kembel je zaradio čalmu, a mladi štoper Vojin Serafimović je na kratko ostao bez svesti, pa je posle ukazane pomoći na terenu kolima Hitne pomoći bio odvezen u biolnicu. Čukarički je tako prinudno morao da izvrši dve izmene u prvom delu, a u nadoknadi od šest minuta Cvetković je u padu poslao loptu pored same stative.

MN Press

U nastavku meča Vojvodina je prokockala neke izgledne napade da osigura pobedu, da bi u 85. minutu posle akcije Ivanovića, Atunđija i Miladinovića, lopta stigla do Singa koji je pogodio sa desetak metara i doneo bod Brđanima.