02.03.2023 16:02
Rutinska pobeda TSC-a u Kragujevcu: Dva crvena kartona za Radnički i povreda Evandra MN Press

Fudbaleri TSC-a su u Kragujevcu rutinski savladali Radnički sa 2:0 (2:0) u okviru 24. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Pored sjajne igra gostiju i dva veoma lepa pogotka, u prvom planu su bila i dva crvena kartona koja je domaćin zaradio u drugom poluvremenu.

Izabranici Žarka Lazetića su odlično startovali i već nakon prvog pravog napada došli su do vođstva. Saša Jovanović se na desnom boku odlično oslobodio svog čuvara i centrirao pred gol Radničkog, gde se najbolje snašao Ivan Milosavljević i pogodio za 1:0.

Vođstvo je udvostručeno u 31. minutu i to na kakav način. Asistent kod prvog gola, Saša Jovanović je natračao na odbitak na nekih 20 metara i fenomenalnim volej udarcem povisio rezultat na 2:0.

U drugom poluvremenu je TSC imao priliku da postigne još golova s obzirom na to da je Petru Ratkovu zbog nedozvoljene pozicije pogodak u 70. minutu poništen, a nakon toga je pogodio i prečku iz slobodnog udarca.

Prvo isključenje u revodima domaćih zaradio je Filip Ivanović, nakon neopreznog starta nad Ratkovim u 82. minutu. Drugi igrač koji je isključen bio je Nikola Vlajković, takođe zbog starta nad Ratkovim.

Pored dva suspendovana igrača, trener Radničkog, Joksimović u narednom meču neće moći da računa ni na povređenog Evandra, koji je teren u suzama napustio u 23. minutu.