20.10.2023 21:38
(KRAJ) Spartak - Partizan: Trijumf crno-belih u Subotici za nastavak pobedničkog niza FK Partizan

Fudbaleri Partizana od 20 časova igraju utakmicu 12. kola MozzartBet Superlige protiv Spartaka u Subotici, a duel ove dve ekipe možete gledati na kanalu TV Arena 1 Premium, kao i putem Arena Cloud aplikacije, dok ćete na našem portalu imati priliku da pratite tekstualni prenos utakmice.

Uoči ovog duela Partizan zauzima vodeće mesto tabele sa 25 bodova, četiri više od najbližeg pratioca Crvene zvezde, dok je Spartak na sedmoj poziciji domaćeg prvenstva sa 15 bodova. Crno-beli su trenutno u seriji od sedam uzastopnih pobeda u svim takmičenjima. Imaju osam pobeda na domaćoj sceni i jedan remi. I to onaj protiv TSC-a u prvom kolu, kada su golom Nemanje Stojića u dubokoj nadoknadi ostali neporaženi u Bačkoj Topoli.

Sa druge strane ni Subotičani ne kaskaju sa formom. Posle nešto slabijih rezultata na startu sezone, ušli su u pravi ritam pred reprezentativnu pauzu. Zabeležili su tri pobede u poslednja četiri kola, a kao potvrdu odlične forme svedoči i trijumf protiv TSC-a u Bačkoj Topoli pre dve nedelje.

Prethodne sezone, Partizan se namučio protiv Spartaka. Subotičani su u prvom okršaju sezone slavili 1:0 u Humskoj golom Luke Bijelovića u finišu utakmice, da bi im se crno-beli osvetili u gostima sredinom februara, na krilima dvostrukog strelca Rikarda Gomeša - 2:1.

Spartak - Partizan 0:3 (0:0)

/Marković 70, Zahid 77, Saldanja 81/

Sudija: Pavle Ilić

Žuti karton: Kanute, Natho (Partizan)

Spartak (5-4-1): Vulić 6 - Tanasijević 6 (od 65. Prijović 6), Kerkez 6, Ćalasan 5,5, Vidaković 5,5 - Bijelović 6, Todoroski 5,5 (od 87. Jocić -), Tošeski 6 (od 81. Mijić -), Đurasović 6, Stanojev 6 (od 87. Stajković) - Ubiparip 5,5 (od 81. Mudrinski -).

Partizan (4-2-3-1): Jovanović 7 - Stojković 6, Marković 7,5, Ilić 6,5, Antić 6,5 - Kanute 6 (od 46. Nikolić 7), Belić 7, - Zahid 7, Natho 7 (od 74. Šćekić 6,5), Kalulu 6 (od 65. Severina 6,5) - Saldanja 6,5 (od 87. Baždar -).

.

.

(UŽIVO) Spartak - Partizan

20.10.2023. 22:03

Kraj utakmice: Pobeda Partizana 3:0

Partizan je zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu savladao Spartak i zabeležio devetu prvenstvenu pobedu.

20.10.2023. 21:51

85. MINUT: Partizan održava prednost u Subotici

Postigao je Partizan tri gola za 10ak minuta i stekao velikih 3:0 i prema igri gostujuće ekipe, vidi se da izabranici Igora Duljaja samo čekaju kraj meča. Spartak napada, ima polu-prilike, ali nema veće opasnosti po crno-bele.

20.10.2023. 21:48

20.10.2023. 21:44

Goool! Partizan pred pobedom: Saldanja postigao treći gol za crno-bele

Držao se Spartak celo poluvreme i dobar deo drugog, ali je u nastavku ipak poklekao pred liderom takmičenja. Za 10 minuta Partizan je postigao tri gola, a poslednji u nizu postigao je Saldanja, nakon asistencije Severine, koji je nedavno ušao u igru.

20.10.2023. 21:40

Goool! Partizan vodi 2:0, Zahid se iskupio za promašaj

Zahid se iskupio za promašaj u prethodnom periodu, kada je loše reagovao pred golom Spataka. Ovaj put se dobro snašao posle asistencije Nikolića. Crno-beli vode 2:0 na 10 minuta do kraja.

20.10.2023. 21:38

20.10.2023. 21:32

Goool Partizan vodi 1:0, strelac Marković

Natho je iz kornera poslao loptu u kazneni prostor Spartaka, Nikolić je glavom istu prosledio usamljenom Markoviću iza njega, koji je iz neposredne blizine zakucao u mrežu Subotičana!

20.10.2023. 21:26

63. MINUT: Gol Ilića poništen zbog igranja rukom

Zahid je uputio udarac u šesnaesterac Spartaka, a lopta je na putu do gola pogodila Ilića u ruku. Ista je prethodno završila na stativi, a odbitak štopera Partizana nije bio priznat. Sudija se konsultovao sa kolegama iz VAR sobe, a snimak je pokazao da je Ilić igrao rukom u začeću akcije.

20.10.2023. 21:22

59. MINUT: Velika šansa za Spartak

Najbolja prilika za Spartak na utakmici do sada!

Toševski je sjajno ostavio petom loptu do Todoroskog, koji sa peterca ne koristi neverovatnu priliku.

20.10.2023. 21:20

58. MINUT: Uzbudljivo u Subotici

Todoroski je u centru pažnje u poslednjih nekoliko minuta. Lopta je najviše u njegovim nogama. Ćalasan ga je proigrao u šesnaestercu Partizana. Međutim, krilo Subotičana se nije najbolje snašlo.

Na drugoj strani odmah je zapretio Partizan. Belić, koji je jedan od najboljig igrača beogradskog tima za sada, uputio je solidan udarac sa više od 20 metara, ali je lopta prohujala kraj stative.

20.10.2023. 21:17

55. MINUT: Otvorena igra na obe strane

Ako se "po jutru dan poznaje", očekuje nas uzbudljivo drugo poluvreme. Igra se ofanzivno na obe strane. Subotičani sve više prete, ostavljujući crno-belima slobodan prostor na drugoj strani terena. Ali, još uvek nema konkretne situacije za gol u drugom delu igre.

20.10.2023. 21:14

49. MINUT: Bakljada na Jugu

Početkom drugog poluvremena, navijači Partizana napravili su bakljadu na južnoj strani tribine stadiona u Subotici. Dim se širi i preko terena, vidljivost je nešto slabija, ali glavni arbitar, prema svemu sudeći ne namerava da prekine utakmicu.

20.10.2023. 21:11

48. MINUT: Po prilika na obe strane

Samo što je počelo drugo poluvreme, Subotičani su se našli u solidnoj prilici. Todorovski se našao u lepoj šansi, ali je njegov pokušaj završio iznad prečke. Sa druge strane i Partizan je imao priliku preko Saldanje, ali je njegov udarac bio neubedljiv... Ostaje 0:0.

20.10.2023. 21:07

Počelo je drugo poluvreme: Nikolić u igri umesto Kanutea

Počelo je drugo poluvreme u Subotici, a trener Partizana Igor Duljaj odlučio se da napravi prvu izmenu na utakmici. Umesto Frenka Kanutea u igri je ofanzivniji Nemanja Nikolić.

20.10.2023. 20:50

Kraj prvog poluvremena: Partizan bolji za sada

Imao je Partizan inicijativu u prvom poluvremenu i dve dobre prilike u režiji Kanutea i Natha. Izraelac je ciljao u gol, ali je Vulić odbranio njegov pokušaj u finišu uvodnog dela igre. Dok je Kanute pogodio stativu.

Sa druge strane, ni Spartak nije bio u potpunosti bezopasan. U par navrata se našao na polovini crno-belih, gde je mogao da izorkestrira možda i bolje prilike pred golom Beobrađana. Ali je falio taj završni pas i možda malo bolja komunikacija. Naročito izbmeđu Bijelovića i Ubiparipa.

20.10.2023. 20:49

45. MINUT: Odličan pokušaj Natha, još bolja intevencija Vulića

Još jedna dobra prilika za Partizan.

U centru pažnje našao se Natho, koji je sa 25 metara od gola Spartaka uputio precizan udarac. Pod prečku, ali je sjajno intervenisao golman Vulić. Ostaje 0:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

20.10.2023. 20:40

37. MINUT: Kanute pogodio stativu

Najveća šansa za Partizan do sada!

Zahid je vratio povratnu Kanuteu, koji je sa 20ak metara od gola Subotičana, opalio po lopti, ali je ipak završila na stativi... U nastavku akcije, isti igrač je pokušao ponovo. Ciljao je suprotni ugao golmana Vulića, ali je odbrana Spartaka intervenisala.

20.10.2023. 20:29

24. MINUT: Preti Spartak

Spartak je bio u solidnoj situaciji da postigne gol. Čalasan je poslao loptu u šesnaesterac Partizana, koja je prošla između golmana i štopera, ali nikog nije bilo na drugoj strani da je sprovede u mrežu. Ostaje 0:0.

20.10.2023. 20:26

22. MINUT: Partizan u ofanzivi, Spartak čeka šansu iz kontre

Ima Partizan ofanzivu u Subotici, ali teško dolazi do izgrađenih akcija, zbog jake odbrane domaćina. Gotovo su svi igrači Spartaka na svojoj polovini i prema njihovoj postavci, vidi se da će šansu za gol tražiti iz kontre. U nekoliko situacija imali su igrača više na polovini Partizana, ali je izostao završni pas za nešto više... Bližimo se sredini prvog poluvremena. I dalje nema konkretne šanse za gol.

20.10.2023. 20:14

10. MINUT: Bez uzbuđenja za sada

Miran meč u Subotici za sada. Partizan ima inicijativu, preti preko bokova. Ali, nedovoljno dobro da bi se ozbiljnije ugrozio Vulić. Natho je ipao jednu polu-priliku, kada je sa ivice kaznena uputio udarac. Međutim, lopta je završila u rukama golmana Spartaka.

20.10.2023. 20:03

Počela je utakmica u Subotici

Počela je utakmica u Subotici, gde Partizan juri devetu prvenstvenu pobedu i priliku da pobegne "večitom rivalu", na sedam bodova. Bar do sutra, kada će svoj meč 12. kola Crvena zvezda odigrati protiv Javora u Beogradu.

Taj duel je na programu od 18:30, a možete ga pratiti u direktnom prenosu na TV Arena 1 Premium.

Što se tiče večerašnjeg susreta. Tribine Gradskog stadiona u Subotici su pune. Tu su i navijači Partizana, koji bojkotuju utakmice u Humskoj, ali su u poštenom broju došli da podrže svoj tim na severu zemlje.

Vreme u Subotici je prijatno i nadamo se da nas očekuje lepa fudbalska predstava. Loptu sa centra izveli su igrači Spartaka.

20.10.2023. 19:19

Duljaj najavio ofanzivu u Subotici

Nema kombinovanja jer je ovo najvažnija utakmica, to je derbi za nas, finale, ništa drugo me ne interesuje, samo Spartak. Spremali smo se, znam iz iskustva da je ova utakmica najvažnija, kao derbi. Moramo da maksimalno da se pripremimo za ono što nas očekuje. Svi su zdravi, nema povređenih, imam sastav u glavi, ali uvek nešto može da se promeni. Moram da sačekam da se trening završi i da vidim na koga mogu da računam.