18.10.2023 16:10
Senzacija u šesnaestini finala Kupa Srbije: TSC ispao, Smederevo je bolje izvodilo penale! tanjug

Prvo iznenađenje u Kupu Srbije - TSC je eliminisan u šesnaestini finala. Bolji od njih posle penal serije bili su igrači Smedereva, posle 1:1 (0:0) bilo je 5:4! Tragičari vicešampiona Srbije bili su Dušan Cvetinović, bizarnim augtogolom u toku igre i Petar stanić koji je jedini promašio (ceo gol) u penal seriji.

Opravdano je strahovao trener TSC-a Žarko Lazetić pred gostovanje Smederevu, jer je domaćin potvrdio da je dobro organizovan tim, sa dobrom defanzivom čak i u jednom kombinovanom sastavu bez ijednog startera iz derbija sa OFK Beogradom! Uspeli su "oklopnici" da odvedu meč u penal seriju, a tamo slave 5:4 iskoristivši sve udarce.

Penal serija je izgledala ovako: Vulić 0:1, N. Jovanović 1:1, Petar Stanić 1:1 - promašio gol, Ožegović 2:1, Stojić 2:2, Ristić 3:2, Milovanović 3:3, Petronijević 4:3, Ćirković 4:4, Pirgić 5:4!

Imao je TSC više od igre u 90 minuta, imao je preko Milovanovića dve prilike (gol mu je bio poništen zbog ofsajda), ali ne pravi završan pas da bi zatresla mreža golmana Strahinje Jovića. Uvodio je u poslednjih pola sata Lazetić i Sašu Jovanovića, Petra Stanića, Stojića i umesto mreže domaćina zatresla se ona iza leđa Simića. Dušan Cvetinović je postigao jedan od bizarnijih autogolova, u nameri da vrati loptu golmanu poslao ju je u mrežu!

Ipak, samo šest minuta kasnije Vlalukin je posle gužve uspeo glavom da matira Jovića i meč uvede u penale.

Radnički NB - Čukarički

NAPOMENA: Igra se jedan meč, ako se završi remijem odmah se izvode jedanaesterci.