pre 2 sata 23: 00
Zapelo: Makabi sada ne želi bivšeg igrača Zvezde
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
Trener fudbalera Čukaričkog Igor Matić rekao je pred meč protiv Crvene zvezde u sedmom kolu Superlige Srbije, da je šestostruki izastopni šampion države favorit ali je dodao i da on i njegova ekipa veruju u sebe i ostvarenje dobrog rezultata.
Derbi sedmog kola biće duel klubova koji predstavljaju Srbiju na međunarodnoj sceni, dvoboj ekipa koje su izborile plasman u grupnu fazu nekog od evropskih takmičenja.
Meč na Banovom brdu biće najbolja moguća provera za oba tima pred evropske izazove, s obzirom na to da će Crvena zvezda narednog utorka gostovati Mančester Sitiju, dok će Čukarički igrati u Budimpešti protiv Ferencvaroša u četvrtak.
"Crvena zvezda je najbolji klub u Srbiji, dominantan prethodnih godina. Naravno, imamo naše želje i ambicije, verujemo u svoje kvalitete. Svakako je naš rival u ulozi favorita, imaju dobar tim, odlične domaće igrače, pokupili su sve najbolje u srpskom fudbalu. Takođe, stranci su ti koji prave dodatnu razliku. Pogledajte samo poslednji primer, platili su obeštećenje za igrača iz Južne Koreje pet miliona evra. Ali, ovo je igra 11 na 11, verujemo u sebe i u dobar rezultat", rekao je na početku izlaganja šef struke Čukaričkog Igor Matić.
Odradio je Čukarički mini pripreme u reprezentativnoj pauzi na Divčibarama, u međuvremenu dobio i trojicu novajlija,pa su na Banovo brdo stigli Ognjen Vranješ, Luter Vesli Sing i Sandej Adetunđi.
"Imali smo desetak dana za pripremu ovog meča, svi su zdravi, radili su kako treba na mini pauzi. Što se tiče novajlija, jedini njihov problem što od juna nemaju takmičarsku utakmicu. Nisu imali ni treninge sa ekipom do odlaska na Divčibare, ali su to vrlo kvalitetni igrači. Potrebno im je malo vremena da dođu do željene forme. Možda će Vranješu period adaptacije biti kraći nego preostaloj dvojici igrača", dodao je Matić.
Trener "brđana" je istakao da je u fudbalu potreban kontinuitet.
"U fudbalu je potreban kontinuitet, potrebno je vreme. Ostali smo bez tri-četiri bitna igrača tokom ovog prelaznog roka, a ti igrači su pravili razliku na terenu. Ali, znamo kako funkcioniše srpski fudbal, od transfera igrača. Teško je da imamo istu ekipu u takmičarskom pogonu dve-tri godine. Igrači koje sad imamo svakako poseduju kvalitet, biće ova ekipa sve bolja kako vreme bude prolazilo".
Nije se Matić složio sa mišljenjem da je utakmica protiv Crvene zvezde od onih "u kojima ekipa nema šta da izgubi, ali može mnogo da dobije".
"Ovo je početak moje trenerske karijere, ali i dok sam bio igrač, nikad nisam razmišljao da je neka utakmica o onih u kojima nemamo šta da izgubimo. Moramo da budemo hrabri i da verujemo u sebe, moramo da ispoštujemo sve što smo radili u prethodnom periodu. Biće teško, ali na velikim utakmicama se postaje veliki igrač. Ne bih uopšte rekao da smo u krizi igre, postoji trenutno samo kriza rezultata. Ali, posle svake kiše mora da dođe sunce".
Kapiten Marko Docić je u prethodnoj utakmici protiv Crvene zvezde, u finalu Kupa Srbije na stadionu "Rajko Mitić" postigao prelep pogodak, direktno iz kornera.
"Dolazi nam trenutno najbolji klub u Srbiji, koji je svakako veliki faovrit u predstojećoj utakmici. Ali, imamo svojih aduta i ambicija u derbi utakmici, nadamo se da ćemo izaći u dobrom raspoloženju i bez straha, u verujem rasprodatom stadionu. Saigrači i ja jedva čekamo sutrašnji duel".
Osvrnuo se Docić i na iznenađujući poraz Crvene zvezde od Voždovca.
"Voždovac je iskoristio svoje šanse, na toj utakmici i Crvena zvezda nije iskoristila nekoliko izrazitih prilika. Imao je domaćin sreće, ali tu sreću valja i zaslužiti, nadam se da će i nas pogledati u subotu. Biće nam potrebno i sreće i hrabrosti da pobedimo Crvenu zvezdu", istakao je Docić koji se vraća u tim posle kraće pauze izazvane povredom primicača.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
05.03.2025 16: 06
Iskusni štoper se povredio 23. februara tokom duela 24. kola Superlige Srbije između Čukaričkog i Jedinstva (1:0).
03.03.2025 21: 58
Miloš Cvetković je doživeo tešku povredu kolena, najverovatnije su stradali prednji ukršeni ligamenti, baš kao i nedavno Vukašinu Jovanoviću, štoperu Čukaričkog. U narednom kolu "brđani" igraju protiv Napretka u Kruševcu, dok će Radnički 1923 u Kragujevcu ugostiti TSC.
26.02.2025 19: 40
Veliki peh zadesio je Čukarički u meču protiv Jedinstva, zbog povrede ekipa će do kraja sezone, verovatno i nešto duže, ostati bez iskusnog štopera Vukašina Jovanovića, a van stroja je i Miladin Stevanović, koji bi uskoro trebalo da se vrati na teren.
24.02.2025 14: 10
Ugovor sa Čukaričkim potpisali su najtalentovaniji igrač iz Omladinske škole o kojima trener Aca Tomović ima samo reči hvale.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 2 sata 22: 55
Bivši šampion Evrope i sveta ima ozbiljan skor sa ekipama iz jednog dela Starog kontinenta.
pre 3 sata 22: 21
Srpski fudbalski reprezentativac ima još godinu dana ugovora sa klubom iz Londona.
pre 3 sata 22: 02
Čelsi je započeo pregovore sa Brajtonom oko transfera iskusnog napadača Denija Velbeka, prenose britanski mediji. Tridesetpetogodišnji napadač nalazi se na listi želja londonskog kluba, koji ovog leta želi da u svlačionicu dovede više iskustva i liderskih kvaliteta.
pre 4 sata 21: 07
Zvanično najlepši pogodak 23. Svetskog prvenstva u fudbalu postignut je tokom šesnaestine finala turnira u tri države.
Ostavite komentar